اخبار سیاسی

سفر سالیوان به عربستان

ایسنا نوشت: منابع خبری از سفر مشاور امنیت ملی آمریکا به عربستان سعودی طی امروز (دوشنبه) خبر دادند.

13 مهر 1400

اعمال اولین تحریم دولت آمریکا بر علیه صرافی ارز رمز

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، این صرافی پرداخت های غیرقانونی ناشی از حملات باج افزاری را برای باج افزار نویسان ممکن می کرد.

6 مهر 1400

سند عضویت ایران در سازمان شانگهای تایید شد

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد که سند عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای به تایید سران رسید.

30 شهریور 1400

اعلام احتیاج دانشگاه ها برای جذب هیأت علمی از فردا شروع می گردد

اعلام احتیاج دانشگاه ها برای جذب هیأت علمی از فردا شنبه 20 شهریور ماه 1400 شروع می گردد و فرایند ثبت نام متقاضیان برای جذب در دانشگاه ها هم از 17 آبان ماه شروع خواهد شد.

20 شهریور 1400

انتاریو: تا 2022 تعداد مقیم های دائم دو برابر می گردد

استان انتاریو به تازگی اعلام نموده است که میخواهد تا سال 2022 تعداد مهاجرانی که به وسیله برنامه استانی انتاریو به آنها اقامت دائم می دهد را دو برابر کند. در امسال به وسیله برنامه مهاجرت استانی 6,650 نفر جذب شده اند که قرار است تا سال 2022 به 13,300 برسد.

19 شهریور 1400

فعالیت منطقه آزاد مهران سال آینده شروع می گردد

خبرنگاران/ایلام مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد گفت: منطقه آزاد مهران سال 1401 به بهره برداری خواهد رسید.

17 شهریور 1400

چالش تازه ایران و عربستان به خاطر یک مدال

داستان اختلاف نظر های سیاسی و دیپلماتیک ایران و عربستان از آن دست داستان هایی است که شاید به واکاوی چندانی احتیاج نداشته باشد. این دو کشور سال های زیادی است بر سر بسیاری از مسائل در منطقه اختلاف نظر دارند و به نوعی رقیب یکدیگر محسوب می شوند. اگرچه این...

27 مرداد 1400

اعزام 165 خانه بهداشت سیار به منطقه ها عشایری تا انتها مرداد

معاون توسعه وزارت بهداشت گفت: تا سرانجام مرداد 165 کانکس خانه بهداشت در منطقه ها مختلف عشایری کشور مستقر خواهدشد.

16 مرداد 1400

ماندگار شدن شماری از نیرو های انگلیس در افغانستان

خبرگزاری خبرنگاران- یک مقام نظامی سابق انگلیس خاطرنشان کرد تعداد اندکی از نیرو های ویژه ارتش انگلیس پس از خروج نیرو های غربی از افغانستان، به اسم مشاور در این کشور باقی می مانند.

15 مرداد 1400

میراث فرهنگی نهفته در پای دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین به نام یک سازه تاریخی برجسته همواره مورد توجه علاقه مندان به تاریخ و میراث فرهنگی قرار داشته است، اما نکته ای که عموما از دید بسیاری پنها می ماند، میراث فرهنگی بزرگی است که در زیر این دیوار سخت و سنگی نهفته است. اکتشافات و تحقیقات نو بر...

7 مرداد 1400

پاکستان: خط مرزی دیورند به وسیله افغانستان به رسمیت شناخته گردد

وزیر امور خارجه پاکستان درباره مرز مورد مناقشه این کشور با افغانستان اظهار داشت که اگر خواهان توسعه روابط هستید، خط دیورند را به رسمیت بشناسید.

5 مرداد 1400

دیپلمات ارشد روس: ناتو خوب شعار می دهد

نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین با انتقاد از اقدامات تنش آفرین اعضای پیمان نظامی ناتو اعلام نمود که ناتو فقط خوب شعار می دهد، اما در عمل به پیشنهادات روسیه برای کاهش تنش ها و خطر بروز درگیری نظامی بی اعتنایی می نماید.

3 مرداد 1400

لیبی هواپیمای قذافی را پس گرفت

نخست وزیر دولت موقت لیبی گفت، این کشور هواپیمای رهبر پیشین لیبی را که به بهانه تعمیر و نگهداری هفت سال در فرانسه مصادره شده بود، پس گرفت .

1 مرداد 1400

معافیت کارفرمایان هرمزگان از پرداخت حق بیمه

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در راستای اجرای طرح مشوق ها و معافیت بیمه کارفرمایی و همچنین حمایت از ایجاد اشتغال، کارفرمایانی که از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی نیروی کار تازه جذب کنند، از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف می شوند.

27 تیر 1400

ائتلاف سعودی مدعی مقابله با دو پهپاد یمنی شد

ائتلاف متجاوز سعودی شامگاه شنبه مدعی مقابله با دو پهپاد یمنی شد.

19 تیر 1400

نخستین سفر خارجی جوبایدن توام با التهاب های داخلی

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا درحالی قرار است نخستین سفر خارجی خود را در کسوت رئیس جمهوری این کشور انجام دهد که هم اکنون با التهاب های داخلی همچون حملات سایبری به زیرساخت های کشور و مخالفت کنگره با تصویب بودجه 2.5 تریلیون دلاری برای اصلاح زیر ساخت ها روبرو...

12 تیر 1400

خبرنگار پرس تی وی: از هر پنج زن یک نفر در آمریکا مورد تجاوز قرار می گیرد

خبرنگار پرس تی وی با ارائه آماری درخصوص زنان در آمریکا گفت: درحال حاضر 40درصد زنان آمریکا سرپرست خانواده هستند و درآمد آن ها نسبت به مردان 20درصد کمتر است، همچنین از هر 5زن یک نفر مورد تجاوز قرار می گیرد.

8 شهریور 1399

بایدن باید مشوقهای بیشتری برای آغاز مذاکره با ایران ارائه دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از المانیتور، مشاور سیاست خارجی کارزار انتخاباتی جو بایدن نامزد دموکرات رقابت ریاست جمهوری 2020 آمریکا در مصاحبه با مرکز مطالعات بین الملل و راهبردی، مدعی شد که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران که سال آینده برگزار خواهد شد؛...

7 شهریور 1399

استقبال انجمن وکلای حزب الله لبنان از حکم قضایی علیه سفیر آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از المنار، انجمن وکلا در حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای از صدور حکم قضایی علیه سفیر آمریکا در بیروت استقبال به عمل آورد.

6 شهریور 1399

ملاقات رییس مجلس با خانواده شهید مدافع حرم جواد الله کرم

رییس مجلس شورای اسلامی با خانواده شهید مدافع حرم جواد الله کرم ملاقات کرد.

27 مرداد 1399
تعداد: (72)