اخبار سیاسی

جانسون پیروز انتخابات شد

بر اساس آخرین نتایج منتشر شده از شمارش آراء انتخابات مجلس انگلیس در روز جمعه، حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون توانست با کسب اکثریت قاطع مجلس عوام، به پیروزی شگفت آوری دست یابد و به سکان داری دولت ادامه دهد.

8 بهمن 1398

ائتلاف الفتح: رئیس جمهور تا دو روز دیگر نخست وزیر جدید عراق را معرفی می کند

ائتلاف الفتح در مجلس عراق گفت که رئیس جمهور این کشور پیش از انتها مهلت قانونی و تا دو روز دیگر، نخست وزیر جدید را معرفی می کند.

7 بهمن 1398

مطالبات صنفی دانشجویان نباید ابزار سیاسی بعضی از اعضای شورای صنفی گردد

دبیر کل شورای صنفی مناطق 8 و 9 کشور گفت: ما از همه دانشجویان و شورا های صنفی دانشجویان می خواهیم که مطالبات را صنفی نگه دارند و نگذارند ابزار سیاسی بعضی از اعضا گردد.

4 بهمن 1398

صدور مجوز 12 هزار متر تجاری سازی در فضاهای آموزش وپرورش استان مرکزی

خبرنگاران/مرکزی استاندار مرکزی گفت: در شورای آموزش و پرورش استان صدور مجوز 12 هزار متر تجاری سازی در فضاهای آموزش و پرورش به عنوان یک اقدام خوب در کشور انجام شد که می تواند یک منبع درآمد برای آموزش و پرورش تلقی شود.

30 دی 1398

اقرار جهانگیری به خلف وعده دولت!

معاون اول رئیس جمهور بالاخره بعد از گذشت 4 سال با اقرار به خلف وعده دولت، رفع مشکل صد ها تولیدکننده در شهرک های صنعتی را به وزیر اقتصاد محول کرد!

30 دی 1398

پوتین گسترش ناتو را تهدید علیه روسیه مطرح نمود

رئیس جمهور روسیه از فرایند توسعه و گسترش ناتو به شدت انتقاد کرد.

30 دی 1398

همکاری های علمی و فناوری ایران و سنگال گسترش می یابد

رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم در ملاقات با سفیر کشور مان در سنگال بر توسعه همکاری های علمی و فناوری کشور ایران و سنگال تاکید نمود.

27 دی 1398

مهارت آموزی 70 هزار سرباز در هشت ماه سال جاری

مهارت آموزی سربازان برای غنی سازی دوران خدمت و یاری به اشتغال آن ها پس از این دوران، اقدامی است که از سال 96 به طور جدی دنبال می گردد؛ بنا به گفته مدیر کل راهبری اجرای آموزش سازمان فنی و حرفه ای، از ابتدای سال جاری تا انتها آبان ماه 70 هزار سرباز آموزش های...

26 دی 1398

جام جهانی تهران از تقویم اتحادیه جهانی کشتی حذف شد!

در حالی که متولیان ورزش ایران در تلاش برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در تهران بودند، این مسابقات از تقویم سال 2019 اتحادیه جهانی کشتی حذف شد!

26 دی 1398

خط تولید قطعات خودرو در داخل کامل شد

رضا رحمانی وزیر صنعت در بازدید از شرکت ایران خودروی مازندران در شهرک صنعتی رجه شهرستان بابل در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مسائل موجود پیش روی خودروسازان کمبود برخی از قطعات و تولید ناقص خودرو بود که سبب شد تا پارکینگ های شرکت های خودروسازان مملو از خودروهای...

26 دی 1398

کامرون: جدایی اسکاتلند دلم را می شکند

خبرنگاران: نخست وزیر انگلیس که در پایتخت اسکاتلند به سر می برد گفت که اگر این کشور از هم فروبپاشد موجب دلشکستگی وی خواهد شد.

23 دی 1398

150 میلیارد تومان از تفاهم نامه های دانش بنیان حوزه فولاد به قرارداد تبدیل شده است

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در رویداد حوزه فولاد حدود 500 میلیارد تومان تفاهم نامه امضا شد که 150 میلیارد تومان آن به قرارداد تبدیل شده است.

23 دی 1398

چرا آمریکا به مصدق پشت کرد؟

خبرنگاران: وقتی آمریکا از سهیم بودن در نفت ایران و تأمین منافع خود توسط انگلیس مطمئن می گردد، از حمایت مصدق دست برداشته و بسترهای کودتای 28 مرداد را فراهم می نماید.

23 دی 1398

مسافران قبل از پلیس، مظنون را در هواپیما دستگیر کردند

مسافران هواپیمایی مالزی فردی را که مدعی بود بمب به همراه دارد پیش از اقدام پلیس، مهار کردند.

22 دی 1398

ارکستر ملی ایران بدون رهبر ثابت ، مروری بر ورود و خروج ها

مدیران بنیاد رودکی با گذشت هشت ماه از خداحافظی فریدون شهبازیان از مدیریت هنری و رهبری دائم ارکستر ملی ایران، هنوز گزینه ثابتی را برای جایگزینی این هنرمند پیشکسوت معرفی نکرده اند.

21 دی 1398

مغلطه توسل به مخالفت (Fallacy of Opposition) ، مغلطه به زبان آدمیزاد (112)

تعریف: مغلطه توسل به مخالفت موقعی اتفاق می افتد که شخصی ادعا کند کسانی که با او مخالف اند در اشتباه اند یا قادر نیستند درست فکر کنند، صرفاً به خاطر این که در جبهه مخالف قرار دارند.

21 دی 1398

شکست توافق ریاض

ایسنا نوشت: با توجه به شروطی که شورای انتقالی جنوب یمن برای بازگشت دولت منصور هادی به عدن مشخص نموده است، احتمال شکست توافق ریاض وجود دارد.

19 دی 1398

عادلانه سازی یارانه بنزین از دید سخنگوی دولت

کسری بودجه ای که هم اکنون داریم می تواند به افزایش تورم منجر گردد اما افزایش قیمت بنزین خصوصاً با این ترتیبات و تمهیدات، تورمی ایجاد نخواهد کرد یا تورم ناشی از آن بسیار اندک خواهد بود. هر چند ما در ماه ها و سال آینده تورم ناشی از کسری بودجه را خواهیم داشت....

19 دی 1398

واکنش منابع نزدیک به الصفدی به توافق درباره نخست وزیری وی

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، منابع نزدیک به محمد الصفدی وزیر دارایی سابق لبنان به اخبار مربوط به توافق درباره نامزدی وی برای تصدی پست نخست وزیری لبنان واکنش نشان دادند.

18 دی 1398

فارس من، مقالات آی اس آی برای دانشجویان دکتری حرف اول را نمی زند

معاون علمی آستان قدس رضوی گفت: نوع نگاه مسؤولان آموزش عالی به نحوی است که فکر می نمایند کیفیت مدرک دانشجوی دکتری در ارائه مقالات آی اس آی است، درحالی که ده ها راه مختلف به جزمقاله آی اس آی وجود دارد.

17 دی 1398
تعداد: (44)