اعلام احتیاج دانشگاه ها برای جذب هیأت علمی از فردا شروع می گردد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، اعلام احتیاج دانشگاه ها برای جذب هیأت علمی از فردا شنبه 20 شهریور ماه 1400 شروع می گردد و فرایند ثبت نام متقاضیان برای جذب در دانشگاه ها هم از 17 آبان ماه شروع خواهد شد.

اعلام احتیاج دانشگاه ها برای جذب هیأت علمی از فردا شروع می گردد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ آقای رضایی، برنامه زمان بندی بیست و چهارمین و بیست و پنجمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی پیمانی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور مربوط به فراخوان آبان ماه 1400 و اردیبهشت ماه 1401 اعلام شد.

بر اساس این برنامه، اعلام احتیاج دانشگاه ها برای جذب هیأت علمی از فردا شنبه 20 شهریور ماه 1400 شروع شده و تا 16 مهرماه 1400 ادامه خواهد داشت بعلاوه فرایند ثبت نام متقاضیان برای جذب در دانشگاه ها هم از 17 آبان ماه شروع شده و تا 30 آبان 1400 ادامه خواهد شد.

بر اساس این گزارش پیش از این محمد رضا رضوان طلب درباره سهمیه جذب هیئت علمی وزارت علوم برای سال 1400 به مهر گفته بود: سهمیه جذب هیأت علمی سال 1400 حدود 950 نفر اعلام شده است که تعدادی از آن به فراخوان اردیبهشت ماه 1400 اختصاص داشت که با توجه به اینکه فراخوان جذب اردیبهشت سال 1400 برگزار نشد، بنابراین تمام 950 سهمیه ویژه دانشگاه های دولتی به فراخوان آبان ماه اختصاص داده شد. این سهمیه آبان ماه فعال می گردد و دانشگاه ها می توانند از آن استفاده کنند.

بعلاوه مرکز جذب وزارت علوم اعلام نموده بود، نظر به شیوع بیماری فراگیر کرونا و با توجه به سیاست های ابلاغی به وسیله ستاد ملی مبارزه با کرونا و با لحاظ سیاست های دولت و وزارت متبوع در انجام همه مأموریت ها با رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی، هیأت مرکزی جذب بعلاوه بر اساس پیشنهاد بعضی از دانشگاه ها مقرر کرد: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می توانند تا اطلاع ثانوی جلسات هیأت اجرایی و کارگروه های علمی و عمومی و حتی مصاحبه با داوطلبان را به صورت نیمه حضوری و به وسیله ویدئو کنفرانس برگزار کنند.

نرم افزار و زیرساخت ها و بسته های آموزشی مربوط به برگزاری الکترونیکی جلسات و مصاحبه ها در اداره آمار و فناوری اطلاعات مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم فراهم شده است. موسساتی که مایلند جلسات خود را به صورت نیمه حضوری برگزار کنند می توانند با مراجعه به مرکز پیغام سامانه جامع و به وسیله گزینه استفاده از سیستم جلسات مجازی و معرفی رابط دانشگاه با ذکر شماره تماس در متن درخواست اقدام کنند. جلسات می تواند کما فی السابق به صورت حضوری یا نیمه حضوری برگزار گردد.

تغییر تقویم فراخوان های سالیانه از شهریور و بهمن به اردیبهشت و آبان به این علت اجرا شده که فاصله دو فراخوان طوری باشد که امکان به انتها رساندن دوره رسیدگی به فراخوان قبلی پیش از شروع فراخوان تازه فراهم گردد و با نظر به مجموع محاسبات و آنالیز های اجرا شده از این پس ورود به فراخوان تازه صرفاً برای مؤسسات و دانشگاه هایی ممکن است که کار رسیدگی به پرونده فراخوان قبلی و حداقل در بلوک های مربوط به دانشگاه را به انتها رسانده باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعلام احتیاج دانشگاه ها برای جذب هیأت علمی از فردا شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام احتیاج دانشگاه ها برای جذب هیأت علمی از فردا شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید