کدام ابرقهرمان فرمانده انتقام جویان در فاز چهارم مارول خواهد بود؟

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، با رفتن مرد آهنی (تونی استارک) و کاپیتان آمریکا (استیو راجرز) از مارول، چه کسانی می توانند به عنوان فرمانده انتقام جویان، جایگزین آن ها شوند؟

کدام ابرقهرمان فرمانده انتقام جویان در فاز چهارم مارول خواهد بود؟

با توجه به این که تونی استارک و استیو راجرز دیگر در دنیای مارول حضور ندارند، انتقام جویان باید تصمیم بگیرند که رهبر یا رهبران بعدی آن ها چه کسانی باشند. بعد از شکست تانوس در فیلم انتقام جویان: خاتمه بازی (Avengers: Endgame)، تعدادی از قهرمانان این سری فیلم مانند مرد آهنی و استیو راجرز به ماجراجویی خود خاتمه دادند و سم ویلسون به عنوان کاپیتان آمریکای جدید معرفی گردید. این امر باعث می گردد که ابرقهرمانان زمین بدون حضور این مهره های تاثیر گذار، ماموریت خود را پیش ببرند.

مارول بعد از اکران آخرین قسمت انتقام جویان و خاتمه سه فاز اول، کمی استراحت کرد و این استراحت به موجب شیوع ویروس کرونا، حتی مقداری بیشتر طول کشید. علی رغم اتفاقات پیش بینی نشده ای که استودیو مارول را مجبور به ارزیابی مجدد برنامه اکران خود کرد، انتها فاز 4 با مجموعه ای از برنامه های دیزنی پلاس و پخش سریال های وانداویژن و شاهین و سرباز زمستان، شروع شد. هر دو پروژه شخصیت هایی را که قبلا نقش های مکمل در انتقام جویان اصلی داشتند، به عنوان نشانه ای از موقعیت عالی آن ها در این دنیای جدید، مورد توجه قرار می دهد. در چند ماه آینده، مارول قهرمانان جدیدی مانند شانگ چی را در فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) به کارگردانی دستین کریتون و هم چنین جاودانگان را در فیلم جاودانگان به کارگردانی کلوئی ژائو، معرفی خواهد نمود. این طرح و برنامه استودیوی مارول برای اکران در چند سال آینده خواهد بود.

از آن جا که فیلم خاتمه بازی به نوعی خاتمه حماسه ی بی نهایت بود، منطقی به نظر می رسد که مارول در حین بازسازی خود، روی پروژه های مستقل نیز تمرکز کند. به هر حال پروراندن دوباره قهرمانان جدید اجتناب ناپذیر است، چرا که افراد شرور جدیدی پس از تانوس دنیا را تهدید خواهند کرد. حال این سوال پیش می آید که چه کسی اکنون انتقام جویان را رهبری می نماید؟ ایکاریس در فیلم جاودانگان علاقه خود را برای این مسئولیت ابراز کرد اما پنج کاندید معتبر دیگر نیز برای این امر وجود دارند.

1. سم ویلسون / کاپیتان آمریکا (Sam Wilson / Captain America)

استیو قبل از بازنشستگی کامل، شخصا سم ویلسون را به عنوان کاپیتان آمریکای بعدی انتخاب کرد. کمی زمان لازم بود تا سم متوجه گردد که گزینه مناسبی برای این نقش است اما انتها این مسئولیت را در خاتمه فصل اول سریال شاهین و سرباز زمستان به عهده گرفت. حال که او فصل جدیدی را در مارول شروع می نماید، ممکن است حتی صندلی رهبری استیو را نیز به ارث ببرد. واضح است که او از نظر جسمی مانند نفر قبلی نیست اما استیو بیشتر به دلیل قدرت مدیریت و ذهنیت تزلزل ناپذیرش به عنوان رهبر تیم ابرقهرمانان تاثیر گذار بود؛ دو ویژگی که سم به دلیل داشتن آن ها به عنوان جایگزین مناسب استیو انتخاب شد. هم چنین گفتنی است که زمینی بودن سم باعث می گردد که او یک فرد مناسب برای راهنمایی انتقام جویان باشد. با گسترش دنیای مارول، ابرقهرمانان زمینی به کسی نیاز دارند که کاملا به حفاظت از زمین متعهد باشد.

2. جیمز رودز / ماشین جنگی (James Rhodes / War Machine)

اگر سم بتواند نقش استیو را در میان انتقام جویان به ارث ببرد، رودی هم می تواند جای خالی تونی استارک را پر کند. ماشین جنگی قرار نیست مرد آهنی بعدی مارول باشد اما او بیشترین شباهت را به آن نابغه میلیاردر، تونی استارک دارد. البته مرد عنکبوتی هم یکی از گزینه هاست اما او بیشتر نقش شاگرد تونی را داشت. جدا از شباهت های شخصیتی با تونی، رودی هم چنین یک نظامی توانمند و باسابقه است. او قبل از تبدیل شدن به ماشین جنگی، به عنوان یک سرهنگ نیروی هوایی ایالات متحده فعالیت می کرد. داشتن تجربه میدان نبرد می تواند او را به یک رهبر موثر برای این تیم جدید تبدیل کند. وی هم چنین یک رابطه کاری با دولت دارد که از نظر حفظ هماهنگی بین انتقام جویان و دولت، بسیار مفید خواهد بود.

شاید مانند مرد آهنین و کاپیتان راجرز، سم و رودی نیز که استارک در ابتدا او را دست کم گرفته بود، بتوانند از رهبران مشترک انتقام جویان باشند. این زوج، پیوندی با یکدیگر دارند که در مکالمه کوتاه اما تاثیرگذارشان در شروع سریال شاهین و سرباز زمستان دیده شد. آنالیز بیشتر هماهنگی آن ها، به ویژه هنگامی که شاهد دو مرد سیاه پوست به عنوان رهبران انتقام جویان باشیم، می تواند نشان دهنده حرکت رو به جلو و متنوع مارول باشد.

3. پروفسور هالک (Smart Hulk)

جدای از قهرمانان جدیدتر مارول، انتقام جویان هم چنین می توانند هالک باهوش را به عنوان رهبر بعدی خود انتخاب نمایند. از آن جا که بروس بنر توانست با موفقیت، آگاهی و ذکاوت خود را با قدرت و نیروی فیزیکی پیوند دهد، به یک قهرمان بسیار قابل اعتماد تبدیل شده است. اگر چه همان طور که هنگام دزدی زمان در فیلم خاتمه بازی دیدیم، او علاقه ای به استفاده از قدرت خود ندارد اما نمی توان این را منکر شد که او هنوز هم دارای نیرویی باورنکردنی است. او از کنترل کردن هر شش سنگ ابدیت جان سالم به در برد و حتی از قدرت اضافی نیز برای شرکت در جنگ نهایی علیه تانوس برخوردار بود. این بدان معنی است که حتی اگر فشار به بیشترین حد خود برسد، ابرقهرمانان زمین هنوز هم می توانند روی او حساب نمایند تا در خط مقدم نبردها حاضر باشد. بروس قطعا در کنار مرد آهنی و کاپیتان راجرز، چند نکته ای در خصوص نحوه مدیریت موثر تیم یاد گرفته است. انتها، با فرض این موضوع که ساخت یک فیلم مستقل از هالک، بیشتر باعث پیچیدگی و هرز رفتن شخصیت و نقش او می گردد، به نظر می رسد سپردن رهبری به او بهترین راه برای دخیل کردنش در آینده مارول خواهد بود.

4. کاپیتان مارول (Captain Marvel)

یکی از قدرتمندترین قهرمانان تقریبا نوظهور مارول، کاپیتان مارول است. او یک کاندیدای مناسب برای راهنمایی انتقام جویان به حساب می آید. به عنوان الهام بخش ساخت فیلم انتقام جویان، شاید از نظر محتوا هم مناسب باشد که کارول دنورز در حال حاضر رهبر ابرقهرمانان زمین گردد، چرا که حضور او در این سری فیلم ها تثبیت شده است. با این که ماجراهای او بیشتر در کیهان اتفاق می افتاد، اما این مسئله می تواند در دنیای مارول و جایی که کارول با مونیکا رمبو و کامالا خان همکاری می نماید، به گونه ای دیگر باشد. به هر حال این احتمال وجود ندارد که او در کیهان باقی بماند و بتواند با خطرات و تهدیدات اتفاق افتاده در زمین مقابله کند. او در حال حاضر پس از نبرد تانوس به سیارات دیگر نیز یاری نموده و شاید زمان آن رسیده باشد که دوباره روی زمین مستقر گردد.

5. دکتر استرنج (Doctor Strange)

استاد هنرهای عرفانی پس از بازی در فیلم های انتقام جویان: جنگ بی نهایت و خاتمه بازی، به عنصری مهم و تاثیرگذار در دنیای سینمایی ماورل و سری فیلم های آن تبدیل شده است. او احتمالا نقش مهم تری در مارول خواهد داشت، چرا که این شرکت میخواهد روایت آینده خود را بر اساس یک دنیا چند وجهی (چند بعدی) بیان کند.

انتظار می رود روایت فیلم دکتر استرنج در چند دنیای دیوانگی (Doctor Strange in the Multiverse of Madness)، لوکی (Loki) و مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home) به هم گره خورده باشد و در موضوع آن ها، دکتر استرنج قرار بگیرد. او اکنون چشم آگاموتو را در اختیار ندارد، زیرا دیگر سنگ ابدیتی وجود ندارد. به نظر، دکتر استرنج به هر طریقی شده، در قسمت بعدی که در آن حضور دارد چشم آگاموتو را به چنگ می آورد. این موضوع، او را سوق می دهد تا به جادوگر اعظم بعدی تبدیل گردد. داشتن قدرت های منحصر به فرد همراه با نبوغ، او را به یک رهبر بالقوه و موثر برای نسل جدید انتقام جویان تبدیل می نماید. اخیرا علی رغم سفرها و ماجراجویی های بین بعدی، دکتر استرنج هم چنان در سنکتوم سنکتروم در نیویورک مستقر است. همین باعث می گردد که در صورت تهدید شدن زمین، او راحت تر با انتقام جویان همراه گردد.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "کدام ابرقهرمان فرمانده انتقام جویان در فاز چهارم مارول خواهد بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام ابرقهرمان فرمانده انتقام جویان در فاز چهارم مارول خواهد بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید