کشف نانواسفنج هایی در بدن برای کشتن کروناویروس ها

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، دانشمندان پیروز به کشف و ساخت نانوذراتی موسوم به نانواسفنج شده اند که قادر است عفونت کروناویروس جدید را تا 90 درصد کاهش دهد.

کشف نانواسفنج هایی در بدن برای کشتن کروناویروس ها

به گزارش وبلاگ آقای رضایی از ایسنا، دانشمندان نانواسفنج هایی را کشف کرده اند که احتمالاً می توانند جلوی عفونت کووید 19 را بگیرند.

بر اساس آخرین گزارش ها، متخصصان ادعا کرده اند که نانوذرات موجود در غشای سلول های ایمنی بدن و غشای سلول های ریه انسان می توانند با جذب و خنثی کردن ویروس SARS-CoV-2 در سلول، کروناویروس جدید را مجبور کنند تا توانایی تولید مثل و عفونی کردن سلول های میزبان را از دست بدهد.

مهندسان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو نانواسفنج هایی را ساخته اند که سپس توسط محققان دانشگاه بوستون مورد آزمایش قرار گرفت. این ذرات در مقیاس نانو به دلیل توانایی در خود کشیدن سموم و عوامل بیماری زا به این نام خوانده می شوند.

آزمایشات نشان داد که نانواسفنج ها چه در سلول های ریه و چه در سلول های ایمنی می توانند ویروس SARS-CoV-2 را وادار کنند تا عفونت ویروسی خود را تا 90 درصد از دست بدهد.

محققان می گویند نانوذرات پنهان شده در غشای سلول های ریه و غشای سلول های ایمنی بدن انسان می توانند ویروس SARS-CoV-2 را در ظرف کشت سلولی جذب و خنثی کنند و باعث می شوند که این ویروس توانایی خود را برای ربودن سلول های میزبان و تولید مثل از دست بدهد.

منبع: جام جم آنلاین

به "کشف نانواسفنج هایی در بدن برای کشتن کروناویروس ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف نانواسفنج هایی در بدن برای کشتن کروناویروس ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید