پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 26 خرداد 1400

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، براساس آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی 4 روز آینده برای استان تهران آسمانی صاف تا کمی ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد و در ارتفاعات استان در ساعات بعدازظهر گاهی افزایش موقت ابر پیش بینی می گردد. فردا چهارشنبه 26 خرداد 1400 هوای تهران صاف خواهد بود و گرما ادامه دارد. شرایط شاخص آلودگی هوا هم زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 26 خرداد 1400

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، برای امروز آسمان تهران صاف گاهی با وزش باد پیش بینی می گردد بیشینه و کمینه دما در تهران 38 و 26 درجه خواهد بود. نقشه های هواشناسی از تداوم و تا میزان ای افزایش دمای تهران تا آخر هفته حکایت دارند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 39 درجه سانتیگراد خواهد بود

دمای امروز تهران در طول شب از بیست و هشت درجه به مرور و در طول روز به سی و هشت درجه خواهد رسید. از امروز به تدریخ تا اخر هفته هر روز به طور میانه یک درجه به گرمای هوا اضافه خواهد شد. بعلاوه آسمان تهران فردا (26 خرداد) صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای 25 و حدبیشتر دمای 39 درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (27 خرداد) هم صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای 26 و حدبیشتر دمای 39 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوا را تا اخر هفته ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

با تداوم وزش باد مؤثر از صبح امروز (25 خرداد ماه) کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. با برقراری جو نسبتا آرام و کاهش تندی باد طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد. علاوه بر این، با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده می گردد و کیفیت هوا در بعضی منطقه ها کاهش پیدا خواهد نمود.

عدم وزش باد مؤثر تا ساعات خاتمهی امروز (25 خرداد ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق می گردد؛ بنابراین برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

براساس آخرین مدل های هواشناسی، طی پنج روز آینده آسمانی صاف و آفتابی و جوی پایدار در بیشتر منطقه ها کشور حاکم است.

امروز در ساعت بعد از ظهر در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی رگبار پراکنده و در بعضی نقاط جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و ارتفاعات شرق هرمزگان رشد ابر، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

از اواخر وقت امروز تا آدینه 28 خرداد در بعضی نقاط شرق کشور به ویژه زابل وزش باد شدید پیش بینی می گردد که در بعضی نقاط سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد

از امروز تا آدینه در منطقه های از استان های خوزستان، بوشهر و ایلام وزش باد شدید داریم که در بعضی نقاط وقوع گرد و خاک و غبار آلود شدن هوا احتمال دارد.

از امروز سه شنبه 25 خرداد تا اوایل وقت آدینه 28 خرداد وزش باد شدید در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، خوزستان و نیمه جنوبی ایلام پیش بینی می گردد، در این راستا خیزش گردوخاک، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، اختلال در تردد جاده ای، سقوط بنر های تبلیغاتی، خسارت به محصولات کشاورزی و غبار آلود شدن هوا احتمال دارد.

توصیه می گردد خودداری از تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و بچه ها، رعایت حدبیشتری مقررات رانندگی در

جاده های مواصلاتی، اتخاذ تمهیدات لازم به وسیله دانشگاه های علوم پزشکی، محکم کردن سازه های موقت، تابلو های تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره و احتیاط در تردد در جاده های برون شهری، در دستور کار باشد.

تنگه هرمز دریای عمان و خلیج فارس تا خاتمه هفته مواج است.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 26 خرداد 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 26 خرداد 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید