معافیت کارفرمایان هرمزگان از پرداخت حق بیمه

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در راستای اجرای طرح مشوق ها و معافیت بیمه کارفرمایی و همچنین حمایت از ایجاد اشتغال، کارفرمایانی که از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی نیروی کار تازه جذب کنند، از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف می شوند.

معافیت کارفرمایان هرمزگان از پرداخت حق بیمه

به گزارش وبلاگ آقای رضایی هرمزگان،مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در راستای اجرای طرح مشوق ها و معافیت بیمه کارفرمایی و همچنین حمایت از ایجاد اشتغال، کارفرمایانی که از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی نیروی کار تازه جذب کنند، از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف می شوند.

هادی ابراهیمی اضافه کرد: طرح مشوق و معافیت بیمه کارفرمایی یکی دیگر از طرحهای اشتغالزا ذیل سیاست های فعال بازار کار است که با هدف تحرک بخشی به بازار کار کشور، حمایت از کارفرمایان و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کار فرمایان کارگاه های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار تازه تهیه و ابلاغ شده که در راستای اجرای این طرح، کارفرمایان استان در صورت جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی، از پرداخت 23 درصد حق بیمه سهم کارفرما معاف می شوند.

وی، مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر، داشتن حداکثر 38 سال سن که مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه می شود، ثبت نام در سامانه (کارورزی) و داشتن سابقه بیمه تامین اجتماعی که حداکثر از 36 ماه تمام کمتر باشد را از شرایط احراز نیروی کار تازه و داشتن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و داشتن کد بیمه کارگاهی و ثبت نام در سامانه کارورزی را هم از جمله شرایط کارفرما برای این طرح ذکر کرد.

ابراهیمی، سهمیه استان هرمزگان در این طرح را در سال جاری 440 نفر نام و اضافه کرد: شرکت های اقتصادی استان می توانند از این فرصت استفاده کنند

منبع: جام جم آنلاین

به "معافیت کارفرمایان هرمزگان از پرداخت حق بیمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معافیت کارفرمایان هرمزگان از پرداخت حق بیمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید