محققان دانشگاه سمنان پیروز به دستیابی به ترکیب کانی بهساز خاک با استفاده از زئولیت شدند

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: محققان دانشگاه سمنان پیروز به تولید کانی بهساز خاک با قابلیت کاهش شوری خاک و مصرف آب کشاورزی با استفاده از زئولیت شدند.

محققان دانشگاه سمنان پیروز به دستیابی به ترکیب کانی بهساز خاک با استفاده از زئولیت شدند

علی حقیقی اصل، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه وبلاگ آقای رضایی، از دستیابی محققان این مجموعه به ترکیب کانی بهساز خاک با قابلیت کاهش شوری خاک و مصرف آب کشاورزی و دریافت گواهینامه ثبت مواد کودی برای این محصول خبر داد.

حقیقی اصل افزود: شرکت معدنی افرازند که در زمینه توسعه کاربرد های زئولیت در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان مشغول فعالیت است، پیروز به اخذ گواهینامه ثبت مواد کودی برای محصول ترکیب کانی بهساز خاک از مرکز تحقیقیات خاک و آب کشور شد.

همچنین مهران رجبی، مدیرعامل شرکت معدنی افرازند در این خصوص گفت: با تحقیقات چندین ساله اجرا شده بر روی زئولیت، نتایج ارزشمندی از این خاک هوشمند بدست آمده است که در حوزه کشاورزی و کاهش مصرف آب تحول عظیمی ایجاد می کند.

رجبی ادامه داد: ترکیب کانی بهساز خاک نیز نتایج همین تحقیقات است که از ماده معدنی ارزشمند زئولیت بدست آمده است.

مدیرعامل شرکت معدنی افرازند با بیان اینکه این کود کاهش دهنده مصرف آب است و باعث بهبود اثرات شوری آب و خاک می شود شرح داد: بهبود PH خاک و افزایش ظرفیت تبادل کاتیونی خاک از دیگر مزایای محصول تولیدی است.

به گفته وی، کاهش میزان مصرف کود ها و سموم، کاهش آلودگی ها و توکسین ها و کشت ارگانیک همراه باکاهش هزینه و افزایش کیفیت محصولات از دیگر خواص ارزشمند این کود است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "محققان دانشگاه سمنان پیروز به دستیابی به ترکیب کانی بهساز خاک با استفاده از زئولیت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان دانشگاه سمنان پیروز به دستیابی به ترکیب کانی بهساز خاک با استفاده از زئولیت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید