ماجرای مرگ نوزاد 29 هفته در بیمارستان امام سجاد یاسوج

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد یک نوزاد 29 هفته که دو ماه در بخش نوزادان بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج تحت درمان بود، صبح روز چهارشنبه فوت کرد.

ماجرای مرگ نوزاد 29 هفته در بیمارستان امام سجاد یاسوج

یک نوزاد 29 هفتگی به صورت نارس به دنیا آمده بود و برای ادامه حیات در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج بستری شد تا با قرار دریافت در دستگاه آنکوباتور بتواند به وزن طبیعی رسیده و ادامه حیات بدهد.

روند ادامه حیات این نوزاد رو به بهبود بود تا اینکه در شب گذشته به علت خراب بودن دستگاه نبولایزر بیمارستان، استفاده از دستگاه بخور برای نوزاد تجویز شد اما متاسفانه به علت رعایت نشدن استانداردهای لازم و همچنین فاصله مناسب در کنار سهل انگاری های احتمالی اجرا شده، نوزاد از ناحیه سر، گوش، بازو و سینه دچار سوختگی شد که صبح روز چهارشنبه، 15 آبان ماه متاسفانه این نوزاد از دنیا رفت.

عبدالصاحب نجفی پور، پدر 41 ساله این نوزاد به خبرنگار وبلاگ آقای رضایی گفت: امیر حسین فرزند 29 هفته ام که مدت دو ماه است در بخش نوزادان(NICU) بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج تحت درمان بود، سه شنبه شب 14 آبان ماه در دستگاه بخور گذاشتند، پرستارش به ما گفت؛ نوزاد را گذاشتم در ذستگاه بخور یه لحظه رفتم بیرون تا برگشتم دیدم که دچار سوختگی شده است.

وی افزود: صورت و بعضی اعضای دیگر فرزند یک کیلو و 400 گرمی ام دچار سوختگی شد.

نجفی پور خاطرنشان کرد: متاسفانه فرزندم صبح امروز چهارشنبه، 15 آبان ماه فوت کرد و هم اکنون در سردخانه بیمارستان است.

پیگیری پرونده فوت نوزاد در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج

دکتر گردآفرین نیکبخت، سرپرست بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج نیز در این رابطه گفت: پرونده بررسی دلایل مرگ نوزاده 29 هفته ای در این بیمارستان در دست بررسی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی افزود: نوزادی نارس که در بیست و نهمین هفته بارداری به دنیا آمد بعد از 63 روز درمان صبح روز چهارشنبه، 15 آبان ماه فوت کرد.

نیکبخت با ابراز همدری با خانواده این نوزاد اظهارکرد: با دستور دکتر پرویز یزدان پناه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گروه های مختلفی

با هدف بررسی دقیق دلایل مرگ این نوزاد تشکیل شده و به جد پیگیری ها ادامه دارد.

دکتر نیکبخت افزود: بعد از بررسی ها در صورت محرز شدن کم کاری از سوی هر کدام از پرسنل بیمارستان، بدون اغماض قاطعانه برخورد می کنیم.

تشکیل کمیته بررسی و تحلیل دلایل مرگ نوزاد یاسوجی در بیمارستان امام سجاد(ع)

دکتر غلامعباس سبز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با تشریح جزئیات درمان نوزاد 29 هفته ای در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج گفت: کمیته بررسی دلیل مرگ این نوزاد تشکیل شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی افزود: این نوزاد به صورت نارس یعنی در زمان 29 هفته ای به دنیا آمد که از همان روز اول درمان وی در بیمارستان امام سجاد(ع) آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه این نوزاد نارس 63 روز در بیمارستان بستری بوده و مراحل درمان وی انجام می شد، اظهارکرد: این بیمار دچار مسائل متعدد بوده است.

دکتر سبز گفت: این بیمار شب گذشته متعاقب استفاده از دستگاه بخور؛ متاسفانه دچار سوختگی حدود 20 درصد شده و با وجود اقدامات متعدد درمانی صبح روز چهارشنبه، 15 آبان درگذشت.

وی شرح داد: به محض وقوع این اتفاق به دستور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کمیته بررسی دلایل مرگ این نوزاد تشکیل و از شب گذشته تاکنون چندین جلسه در این راستا برگزار شده و رسیدگی به موضوع به جد در دستور کار است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با ابراز همدردی با خانواده این نوزاد خاطرنشان کرد: با کسانی که در موضوع قصور داشته اند، بدون هیچ گونه اغماضی برخورد قانونی و قاطع می شود و در این زمینه با کسی تعارفی نداریم و جزئیات بعد از بررسی کامل و دقیق در صورت نیاز اطلاع رسانی می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ماجرای مرگ نوزاد 29 هفته در بیمارستان امام سجاد یاسوج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای مرگ نوزاد 29 هفته در بیمارستان امام سجاد یاسوج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید