فراخوان بی ام و برای نقص فنی بیش از 1.5 میلیون خودرو

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، بی ام و برای آنالیز خودروهای خود فراخوان داد. فراخوانی که به نقص فنی بعضی از مدل ها مرتبط است.

فراخوان بی ام و برای نقص فنی بیش از 1.5 میلیون خودرو

در ابتدا بی ام و حدود 480 هزار دستگاه خودرو در اروپا و آسیا برای آنالیز و برطرف عیب فراخواند؛ اما بعد از بازرسی بیش تر، شرکت آلمانی تصمیم به گسترش عملیات خود گرفت تا از احتمال خطر برای مشتریان، از بین برود. به همین علت تعداد محصولات مشمول فراخوان خودرو شامل مدل های فراوریی 2010 تا 2017، به 1.6 میلیون دستگاه رسیده است. طبق گفته مقامات بی ام و، این فراخوان به علت نقص سوپاپ EGR در پیشرانهانجام خواهد شد.

براساس گزارش های موجود، برخی از خودروهای دیزلی می توانند با نشت گلیکول از سوپاپ EGR (سیستم بازگشت گازهای خروجی) روبرو شوند. این ذرات به تدریج در ترکیب با رسوبات معمولی خاکستری و درجه حرارت بالا که به طور معمول در بخش EGR موجود است، ایجاد می گردد. فراوری این ذرات می تواند در موارد بسیار نادری به ذوب شدن منیفولد ورودی و آتش سوزی منجر گردد.

در ابتدا تیم های فنی بی ام و اعلام نمودند که حدود 480 هزار دستگاه خودروی دیزلی در کشورهای اروپایی و آسیایی مشمول فراخوان می شوند. اما با آنالیز بیش تر پیشرانه های مشابه، گروه BMW با مواردی روبه رو شدند که قبلاً شامل طرح نبودند. البته طبق گفته های مسئولان بی ام و، این موارد معدود خطری برای مشتریان ایجاد نمی کند.

با این وجود تصمیم گرفته شد که با افزایش کمپین های فنی در کشور، حتی این خطر جزئی نیز کاهش یابد. 1.6 میلیون خودروی مشمول فراخوان بی ام و در سراسر دنیا پخش شده اند، به طوری که دیگر به اروپا و آسیا محدود نمی شوند. حدود 54 هزار و 700 دستگاه از این خودروها در ایالات متحده و کانادا قرار دارند. بی ام و اعلام نمود:

این فراخوان خودرو داوطلبانه خواهد بود و هدف گروه خودروسازی بی ام و، حمایت از اعتماد و اطمینان مشتریان به محصولات ما است. اگر نگران آسیب دیدن خودروی خود هستید، فقط با فروشنده محلی خود تماس بگیرید تا جزئیات بیش تری به شما ارائه دهد.

منبع: انتخاب

به "فراخوان بی ام و برای نقص فنی بیش از 1.5 میلیون خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان بی ام و برای نقص فنی بیش از 1.5 میلیون خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید