خبرنگار پرس تی وی: از هر پنج زن یک نفر در آمریکا مورد تجاوز قرار می گیرد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، خبرنگار پرس تی وی با ارائه آماری درخصوص زنان در آمریکا گفت: درحال حاضر 40درصد زنان آمریکا سرپرست خانواده هستند و درآمد آن ها نسبت به مردان 20درصد کمتر است، همچنین از هر 5زن یک نفر مورد تجاوز قرار می گیرد.

خبرنگار پرس تی وی: از هر پنج زن یک نفر در آمریکا مورد تجاوز قرار می گیرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقای رضایی، برنامه گفتگوی سیاسی رادیو گفت وگو با موضوع حقوق بشر آمریکایی، جنایت جنگی، فساد و تروریسم دولتی در ایالات متحده و با حضور مرضیه هاشمی خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی روی آنتن رفت.

هاشمی با بیان اینکه دولت های آمریکا نماد جنایت محسوب می شوند، گفت: این جنایت ها هم در داخل و هم خارج از آمریکا دائم در حال وقوع است. ریشه آمریکا قتل عام سرخ پوست ها و پس از آن برده هاست و در واقع شکل گیری این کشور با موضوع ظلم بوده است.

وی درباره جنایت آمریکایی ها در خارج از کشور خودشان نیز شرح داد و اظهار کرد: در طول تاریخ شاهد هستیم ردپای آمریکا در بسیاری کشورها وجود داشته. طی مطالعاتی که در دانشگاه انجام دادم، متوجه شدم بسیاری از کودتاها که در کشورهای گوناگون به ویژه آمریکای لاتین اجرا شده، با بازیگری آمریکایی ها شکل گرفته است.

وی ادامه داد: در حقیقت هر زمان یک دولت مردمی در آمریکا شکل می گرفت که خارج از کنترل و دستور آمریکا بود، بلافاصله رئیس جهور آن کشور همانند آلنده کشته می شد و فرد مورد نظرشان روی کار می آمد. رد پای این برخوردها را می توان در تمام کشورهای آمریکای لاتین مشاهده کرد. کوبا از 1959 تا به امروز زیر بار ظلم آمریکا است زیرا خواستار استقلال بود.

خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی توضیح داد: کمترین کشوری در جهان وجود دارد که آمریکایی ها در آن حرکت ظالمانه ای انجام نداده باشند و درواقع رد پای آمریکایی ها را می توان در بسیاری کشورها مشاهده کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در آمریکا حقوق زنان رعایت می گردد، بیان کرد: پاسخ به این سؤال بستگی به زاویه نگاه ما دارد. اگر از زاویه رسانه به ویژه هالیوود نگاه کنیم فکر می کنیم همه چیز برابر است و امکانات کاملاً برابری دارد اما در واقعیت این موضوع وجود ندارد.

هاشمی با ارائه آماری در این خصوص ادامه داد: در حال حاضر 40 درصد زنان آمریکا سرپرست خانواده هستند و درآمد آن ها نسبت به آقایان حداقل 20 درصد کمتر است. البته شرایط زنان سیاه پوست بدتر است. در آمریکا علیه زنان خشونت بسیار زیادی وجود دارد و حقوق شان تقریباً رعایت نمی گردد.

وی اشاره نمود: مرکز کنترل پیشگیری ها در آمریکا اعلام نموده از هر پنج زن حداقل یک نفر در طول زندگی مورد تجاوز قرار می گیرد و همچنین بر اساس یک آمار بین الملل آمریکا جزو 10 کشور ناامن برای زنان است. البته آمار تجاوز به زنان رسمی است و بیشتر زنانی که به اشکال مختلف مورد تجاوز قرار می گیرند به پلیس اطلاع نمی دهند. این موضوع در خصوص سربازان زن آمریکایی بسیار بیشتر است و از هر لحاظ اذیت می شدند و اعتراف کردند اگر این موضوع را اطلاع می دادند، فرماندهان با سربازان زن برخورد می کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "خبرنگار پرس تی وی: از هر پنج زن یک نفر در آمریکا مورد تجاوز قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگار پرس تی وی: از هر پنج زن یک نفر در آمریکا مورد تجاوز قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید