حل مسأله و پاسخ دهی به نیازهای جامعه محور اصلی فعالیت ها

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حل مسأله و پاسخ دهی به نیازهای جامعه از محور اصلی این دانشگاه است.

حل مسأله و پاسخ دهی به نیازهای جامعه محور اصلی فعالیت ها

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، نخستین نشست راهبری پژوهشی در منطقه 5 با حضور دکتر بابک نگاهداری، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد کرمانشاه برگزار گردید.

نگاهداری در این نشست با بیان اینکه حل مسأله و پاسخ دهی به نیازهای جامعه محور اصلی فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: پژوهشگاه ها، انجمن های علمی و شبکه های آزمایشگاهی باید در حل مسأله و پاسخ دهی به نیازهای کشور جوابگو باشند و ما این رویکرد را دنبال می کنیم.

وی سیاست گذاری و ارزیابی را مهمترین فعالیت ستادی پژوهش مطرح کرد و افزود: واحدهای دانشگاهی مجری سیاست گذاری های ستاد هستند و ما سعی می کنیم در این جهت راهگشا و تسهیل نماینده باشیم.

نگاهداری گفت: کوشش ما تمرکز زدایی و تفویض اختیار به استان ها است، باید همه ذینفعان را در آیین نامه ها مدنظر قرار دهیم و اعتقاد داریم هر چقدر زاویه بردار منافع یک سازمان و افراد آن بیشتر باشد، تحقق سیاست ها بیشتر است.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد ساماندهی آیین نامه و برنامه ریزی عملیاتی را از اهداف اصلی ستاد پژوهش دانست و افزود: سند راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، سند محوری در طراحی و فراوری برنامه 5 ساله دانشگاه است. حوزه پژوهش در این راستا پیشگام بوده و برنامه 5 ساله خود را تدوین نموده است.

وی ادامه داد: در برنامه 5 ساله وظایف بین استان ها و مناطق با توجه به نقشه جامع کشور تقسیم بندی شده و این امر با توجه به اهداف دانشگاه آزاد اسلامی اجرا شده است. به این ترتیب اگر هر واحد دانشگاهی سهم خود را در تحقق اهداف ایفا نماید در نهایت سهم دانشگاه آزاد اسلامی در کشور محقق می گردد.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نگاهداری از برگزاری لیگ مسابقات علمی و پژوهشی با موضوع فناورانه و اندیشه ورز در حوزه های پژوهش استان ها اطلاع داد و گفت: هدف ما راه اندازی تیم های قدرتمند علمی در سطح کشور است و باید همه تیم ها در مسابقات شرکت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حل مسأله و پاسخ دهی به نیازهای جامعه محور اصلی فعالیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مسأله و پاسخ دهی به نیازهای جامعه محور اصلی فعالیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید