گوترش: وحشی گری پلیس آمریکا باعث مرگ سیاه پوست آمریکایی شد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، دبیرکل سازمان ملل اقدام پلیس سفید پوست ایالات متحده در قتل جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی را وحشی گری خواند و گفت که نژادپرستی به طور آشکار با منشور این سازمان تناقض دارد.

گوترش: وحشی گری پلیس آمریکا باعث مرگ سیاه پوست آمریکایی شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقای رضایی به نقل از روسیا الیوم، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نامه ای به کارکنان سازمان ملل متحد و نمایندگی کشورها گفت که اقدام جنایت آمیز و وحشی گری پلیس باعث شده تا تظاهرات به صورت گسترده در آمریکا و اکنون در سراسر دنیا برگزار گردد.

وی اضافه نمود: ما با یک چالش فوری روبرو هستیم و آن وبای نژادپرستی است. مواضع سازمان ملل در مورد ساله نژادپرستی بسیار روشن است. این فاجعه، منشور سازمان ملل را نقض می نماید و ارزش های انسانی را از بین می برد.

گوترش تاکید نمود، دفتر اخلاق سازمان ملل به تازگی اقدام به پخش مجموعه ای از توصیه های رفتاری را بین کارکنان این نهادی بین المللی نموده است. این دستورالعمل ها نشان خواهد داد که نه تنها کارکنان سازمان ملل در قبال نژاد پرستی بی طرف نخواهند بود، بلکه بر عکس هیچگونه ممنوعیتی برای ابراز همبستگی شخصی یا اقدامات مشارکت مسالمت آمیز مدنی وجود ندارد.

دو هفته قبل یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس به قتل رساند و پس از آن آمریکا و تعداد زیادی از کشورهای دنیا، شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گوترش: وحشی گری پلیس آمریکا باعث مرگ سیاه پوست آمریکایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش: وحشی گری پلیس آمریکا باعث مرگ سیاه پوست آمریکایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید