کتیبه ژنرال؛ بعد از 5 سال کوشش منتشر شد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، کتیبه ژنرال رمانی متفاوت با قلم اکبر صحرایی همزمان با ایام هفته کتاب و کتابخوانی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد

کتیبه ژنرال؛ بعد از 5 سال کوشش منتشر شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی وبلاگ آقای رضایی، اکبر صحرایی متولد 1339 شیراز است. وی تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی رشته مدیریت ادامه داده است. صحرایی قبل از انقلاب مطالعه را به صورت جدی با داستان های محمود حکیمی ، جلال آل احمد و آثار کلاسیک دنیا شروع کرد و نویسندگی اش را مدیون جنگ می داند. وی با انتها جنگ با نوشتن خاطرات خود و دوستان از آن دوران، نویسندگی را به صورت حرفه ای تجربه کرد به طوریکه خاطرات و بعد ها داستان هایش در مجله تخصصی کمان، روزنامه ایران، ماهنامه عصر پنج شنبه، خبر جنوب ، عصر وسایر به چاپ رسید. مجموعه داستان جنگ به نام کانال مهتاب اولین کتاب صحرایی است که در سال 1378 به چاپ رسید. کتبه ژنرال جدید ترین اثر نویسنده حافظ هفت میباشد که با نگاهی متفاوت نسبت به جنگ منتشر شد شده است

این رمان به نحوی جنگ و صلح نویسنده است. شاید از این منظر که رمان به نحوی تاریخ و رویداد های متعدد انقلاب اسلامی است، درست مثل جنگ و صلح تولستوی. صحرایی به مدت پنج سال دست به تحقیق میدانی، مصاحبه با شخصیت های گوناگون و دست به سفر و مسافرت و بالاخره نوشتن زد تا رمان 1000 صفحه کتسبه ژنرال در دو جلد تحت عنوان قصرالدشت و قمحانه به چاپ رسید. رمانی که حوادث بیش از 6 ده قبل از انقلاب اسلامی و پس از ان را شامل می گردد، جنگ ها و حوادث تاریخی متعدد، ترور، کودتا، حادثه طبس، درگیری های سیاسی در ایران، عراق و سوریه و... بخش هایی از این رمان هزار صفحه ای را پوشش می دهد. زندگی متفاوت شخصیت اصلی رمان اسکندری، اعظم همسر او، حلیمه خاتون مادر او، سرهنگ، منیژه، هومن و ده ها شخصیت دیگر که در طول رمان تجزیه و تحلیل می شوند، رمان را تبدیل می نماید به یک رمان شخصیتی تا تاریخی؛ و از طرفی می توان به جرات گفت که اولین رمان مدافعان حرم که با موضوع زندگی فرمانده بی سر؛ شهید عبداله اسکندری به رشته تحریر در آمده کتیه ژنرال میباشد.

اتفاقات و حوادث در رمان برق اسا از جلو چشم خواننده عبور می نمایند، حوادث و قصه هایی که در عین معجز بودن، تاثیر خود را بر مخاطب می گذارد.

نویسنده کتیبه ژنرال در قالب و فرم هم دست به نواوری و استفاده از تکنیک های داستانی مدرن در عرصه این گونه از ادبیات داستانی یعنی انقلاب اسلامی زده است. استفاده از فلاشک بک، فلا فوروارد، استفاده از عنوان یک تا 22 کتیبه به جای فصل و... برخی از این تکنیک های فرمی می باشد که در رمان استفاده شده است.

کتیبه ژنرال جدید تر ین اثر اکبر صحرایی در دوجلد به نام های قصر الدشت (جلد اول) و قمحانه (جلد دوم) در 1015 صفحه و در قطع رقعی همزمان با ایام هفته کتاب و کتابخوانی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

علاقه مندان جهت تهیه کتاب می توانند به وسیله سایت من و کتاب (manvaketab.ir) و یا به وسیله ارسال نام کتاب به سامانه پیغام کوتاه 3000141441 کتاب را با پست رایگان دریافت نمایید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کتیبه ژنرال؛ بعد از 5 سال کوشش منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتیبه ژنرال؛ بعد از 5 سال کوشش منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید