کاهش قیمت نفت به 63 دلار

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، قیمت نفت در معاملات آرام امروز بازار های جهانی 13 سنت کاهش یافت و هر بشکه نفت 63.74 دلار فروخته شد.

کاهش قیمت نفت به 63 دلار

به گزارش گروه مالی وبلاگ آقای رضایی به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز به علت بازار های آرام کاهش یافت، زیرا تعطیلات شکرگزاری در آمریکا فعالیت ها را محدود نموده است.

در عین حال، سرمایه گذاران در انتظار نشست اوپک و هم پیمانانش در هفته آینده هستند که احتمالا به تمدید توافق کاهش فراوری در حمایت از بازار منجر خواهد شد.

هر بشکه نفت برنت با 13 سنت کاهش 63.74 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 2 سنت کاهش 58.09 دلار معامله شد.

نفت برنت تا این لحظه طی هفته گذشته 0.6 درصد افزایش ارزش را ثبت نموده که چهارمین هفته متوالی افزایشی به شمار می رود. در این 4 هفته قیمت نفت برنت 3.4 درصد بالا رفته است.

نفت خام امریکا تا این لحظه طی هفته گذشته 0.6 درصد رشد قیمتی داشته است که چهارمین هفته افزایشی محسوب می گردد و افزایش 3 و 4 درصدی را در این 4 هفته ثبت نموده است.

نشست هفته آینده اوپک و هم پیمانانش که اوپک پلاس نامیده می شوند، در بالای فهرست سرمایه گذاران برای رصد قرار گرفته است.

این گروه توافق کردند کاهش فراوری روزانه 1.2 میلیون بشکه را تا ماه مارس ادامه دهند و تحلیلگران انتظار دارند این توافق این بار نیز تمدید گردد.

فیپ سولوشن، در یادداشتی نوشت: بسیار متحمل است که این گروه این توافق را در شکل کنونی حداقل تا سرانجام 2020 تمدید نمایند، اما ما در سایه پایبندی متغییر، شاهد محدودیت هایی برای دور جدید کاهش هستیم.

شرکت های نفتی روسیه در روز پنج شنبه اعلام کردند، سهمیه های فراوریی شان را تغییر ندهد و این به اوپک پلاس برای جلوگیری از تغییر عمده در سیاستش فشار وارد می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کاهش قیمت نفت به 63 دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت نفت به 63 دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید