کابینت آشپزخانه کوچک برای استفاده حداکثری از فضا

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، اگر آشپزخانه کوچکی داشته باشید، همواره ذهن تان درگیر این مساله است که چگونه از فضایی کوچک بیشترین استفاده را ببرید. طراحی و دکوراسیون آشپزخانه های کوچک دغدغه بسیاری از طراحان است و اهمیت کابینت آشپزخانه کوچک در چنین محیطی بیشتر از آشپزخانه های بزرگ به چشم می آید؛ چراکه کابینت ها در فضای حداقلی باید به گونه ای چیده شوند که بیشترین کارایی ممکن را داشته باشند. علاوه بر رنگ، نحوه قرارگیری و یاری دریافت درست از وسایل جانبی باعث می گردد تا آشپزخانه ای کوچک به اندازه هر آشپزخانه دیگری نیازهای شما را برآورده کند و کاملا زیبا و اید آل هم باشد. در این مطلب مدل های مختلف کابینت آشپزخانه کوچک را آنالیز می کنیم تا از ایده های موجود در آنها برای طراحی آشپزخانه خود استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه کوچک برای استفاده حداکثری از فضا

هزینه کابینت در سال 1397 چقدر است؟

استفاده درست از رنگ

یکی از مهم ترین موارد مربوط به کابینت در آشپزخانه های کوچک، رنگ آنها است. استفاده درست از رنگ باعث می گردد تا فضای آشپزخانه بزرگ تر به نظر بیاید. البته شاید این مساله را یک خطای دید ساده فرض کنید؛ اما طراحان کابینت آشپزخانه کوچک از این مساله برای ایجاد یک فضای زیبا و دلنشین در آشپزخانه بهره می برند. معمولا رنگ های خنثی (رنگ هایی مثل سفید، خاکستری یا سبز و لیمویی روشن) چنین قابلیتی دارند. با استفاده از چنین رنگ هایی در کابینت ها و محیط آشپزخانه نه تنها آشپزخانه دل بازتر و روشن تری خواهید داشت، بلکه به این ترتیب فضای کوچک آشپزخانه را بزرگ تر از حالت معمول نشان خواهید داد.

اجتناب از تضاد رنگی

در ساخت کابینت آشپزخانه کوچک حتما این مساله را به یاد داشته باشید که تضاد رنگی زیاد باعث کوچک تر نشان داده شدن محیط می گردد. پس هرچقدر رنگ های استفاده شده در کابینت ها به محیط اطراف نزدیک تر باشند، فضا بزرگ تر از حالت معمول به نظر خواهد رسید. مثلا اگر از رنگ خاکستری برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده نموده باشید یا کاشی های آشپزخانه این رنگی باشند، بهتر است کابینت آشپزخانه کوچک هم چنین زمینه ای داشته باشند. خیلی وقت ها کابینت سازها پیشنهاد می دهند که رنگ صفحه روی کابینت ها با خود کابینت ها متضاد باشد. این مساله شاید برای آشپزخانه های بزرگ مناسب باشد؛ اما در آشپزخانه های کوچک تنها باعث کوچک دیده شدن فضا می شوند. پس در کابینت آشپزخانه کوچک بهتر است صفحه روی کابینت، رنگی نزدیک به کابینت ها داشته باشد.

در ساخت کابینت آشپرخانه کوچک بهتر است صفحه روی کابینت رنگی نزدیک به کابینت ها داشته باشد.

استفاده از درهای شیشه ای برای کابینت ها

یکی دیگر از راه هایی که می توانید آشپزخانه کوچک خود را زیباتر کنید، ساختن کابینت های بدون در یا کابینت هایی با در شیشه ای است. این کار باعث می گردد تا نگاه و توجه ناظر بیرونی به عمق کابینت ها جلب گردد و به این ترتیب، توهمی از بزرگی فضا و ابعاد به وجود بیاید. این شیوه یکی از موثرترین و پرکاربردترین راه ها برای بزرگ تر نشان دادن فضا است و در ساخت کابینت آشپزخانه کوچک بسیار مفید است. البته این شیوه زمانی موثر است که بتوانید چیزهای درون کابینت ها را با نظم و ترتیب بچینید و زیبایی آشپزخانه را با شلوغی و آشفتگی کابینت ها بهم نریزید.

استفاده از جزیره آشپزخانه

معمولا این تصور وجود دارد که جزیره آشپزخانه در محیط های کوچک چندان مناسب نیست و می تواند حسابی دست وپاگیر باشد. اما با استفاده از یک جزیره کوچک و ساده می توانید به بسیاری از معضلات یک آشپزخانه کوچک انتها دهید. یک جزیره آشپزخانه نه تنها می تواند مشکل کمبود تعداد کابینت ها را برایتان حل نماید، بلکه میز کار خوبی را هم برایتان فراهم خواهد نمود تا کارهای مربوط به آشپزی را روی آن انجام دهید. این جزیره می تواند متحرک هم باشد تا هر زمان که به آن احتیاجی نداشتید، آن را در گوشه ای قرار دهید تا جلوی دست و پا نباشد. جزیره آشپزخانه علاوه بر تمامی مزایایی که توضیح دادیم، باعث بزرگ تر جلوه دادن آشپزخانه هم می گردد. در نهایت اینکه می توانید از آن به عنوان میزی برای صرف صبحانه و میان وعده های دل انگیز هم بهره ببرید.

می توانید از جزیره آشپزخانه برای صرف میان وعده های دل انگیز بهره ببرید.

کابینت آشپزخانه کوچک تا سقف امتداد دهید

برای داشتن فضای بیشتر در کابینت آشپرخانه کوچک باید آنها را بلندتر بسازید و تا سقف ادامه دهید. در چنین شرایطی باید چیدن وسایل داخل کابینت ها را با دقت بیشتری انجام دهید. وسایل و ظروفی که از آنها کمتر استفاده می کنید را در کابینت های بالایی بگذارید و وسایل مورد نیازتان را در دسترس قرار دهید. به این ترتیب نه تنها فضای ذخیره بیشتری در اختیار خواهید داشت، بلکه هر زمان که خواستید می توانید از وسایل موجود در کابینت های بالایی هم بهره ببرید.

لوازم توکار را نباید فراموش کنید

وقتی آشپزخانه کوچکی دارید، باید تمام راه های ممکن برای جلوگیری از هدررفتن فضا را آنالیز کنید. یکی از شیوه هایی که باعث می گردد آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد و از فضای موجود به درستی استفاده گردد، بهره دریافت از وسایل توکار است. این کار باعث می گردد یخچال، فر یا ماشین ظرف شویی شما به خوبی با فضای آشپزخانه منطبق شوند. چنین انطباقی یاری می نماید تا آشپزخانه شما بزرگ تر به نظر برسد. فقط این نکته را نباید فراموش کنید که از رنگ های روشن بهره ببرید.

برای تغییر ظاهر کابینت چکار کنیم؟

جهت مشاهده انواع طرح کابینت و قیمت کلیک کنید

کلام آخر

طراحی کابینت آشپزخانه کوچک کار ساده ای نیست. شاید مسیری که طی می کنید، حتی از طراحی کابینت برای آشپزخانه های بزرگ هم دشوارتر باشد؛ چرا که هم باید چیدمان درست و بهینه ای برای کابینت ها در نظر گرفت و هم وسایل در محیط به گونه ای چیده شوند تا از ایجاد یک فضای دل گیر و یک نواخت جلوگیری گردد. به همین دلیل باید برای طراحی کابینت آشپزخانه کوچک دقت و توجه بیشتری صرف کرد. ایده دریافت از طراحی های مدرن آشپزخانه که این روزها با چند کلیک ساده در گوگل قابل دسترس است، می تواند به شما یاری کند. اما علاوه بر این مورد می توانید از افراد با تجربه هم مشورت بگیرید و روی یاری آنها حساب کنید. کبال افراد حرفه ای و متخصصی در این زمینه دارد که می توانند کابینت آشپزخانه کوچک شما را به زیباترین شکل ممکن طراحی نمایند و کابینت هایی مطابق سلیقه و نیازتان برای بسازند.

منبع: کبال

به "کابینت آشپزخانه کوچک برای استفاده حداکثری از فضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابینت آشپزخانه کوچک برای استفاده حداکثری از فضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید