پاکستان: خط مرزی دیورند به وسیله افغانستان به رسمیت شناخته گردد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، وزیر امور خارجه پاکستان درباره مرز مورد مناقشه این کشور با افغانستان اظهار داشت که اگر خواهان توسعه روابط هستید، خط دیورند را به رسمیت بشناسید.

پاکستان: خط مرزی دیورند به وسیله افغانستان به رسمیت شناخته گردد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آقای رضایی، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان گفت که اگر قرار است با افغانستان همسایه خوبی باشیم، بنابراین خط دیورند به رسمیت شناخته گردد.

وی به طلوع گفت که سیاستمداران افغانستان به دلایلی اگر دیورند را نپذیرند اما از دید پاکستان این مرز وجود دارد و یک مرز بین المللی است.

وزیر امور خارجه پاکستان ادامه داد که درباره دیورند احتیاج به بحث بیشتری نیست زیرا این خط مرزی به وسیله کشورها پذیرفته شده است.

قریشی بعلاوه گروه تروریستی داعش گفت: افرادی که در اقتصاد جنگی نقش دارند و می خواهند قدرت خود را حفظ نمایند به اسم عناصر مخرب هستند.

این اظهارات وزیر امور خارجه پاکستان در حالی مطرح می گردد که مقامات افغان همیشه این کشور را به حمایت از تروریسم در افغانستان متهم می نمایند.

پیش از این، حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان در سفر به ولایت ننگرهار در شرق این کشور از اسلام آباد نقدها شدیدی کرد که واکنش مقامات پاکستانی را در پی داشت.

قریشی گفته بود که وزارت امور خارجه پاکستان، روابطش را با حمدالله محب به علت اظهاراتش درباره این کشور قطع نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پاکستان: خط مرزی دیورند به وسیله افغانستان به رسمیت شناخته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان: خط مرزی دیورند به وسیله افغانستان به رسمیت شناخته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید