هر آنچه از سیمز 5 می خواهیم؛ از نقشه باز تا بچه های باهوش تر

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، در حال حاضر بازی سیمز 5 بیشتر به یک رویا شبیه است تا چیزی که بتواند واقعی باشد. از آن جا این حرف را می زنیم که انگار شرکت الکترونیک آرتز (EA) و استودیوی ماکسیس (Maxis) قصد ندارند به این زودی ها بی خیال عرضه محتوای تازه برای بازی سیمز 4 شوند. پشتیبانی از بازی سیمز 4 از طرفی نشان می دهد که شرکت الکترونیک آرتز هنوز روی این بازی سرمایه گذاری می نماید و از سمت دیگر وقتی تمام توجه الکترونیک آرتز روی بازی سیمز 4 است چه انتظاری داریم که ذره ای انرژی برای بازی سیمز 5 بماند؟ البته می دانیم که یک روز هم به تمام شدن جهان بماند شرکت الکترونیک آرتز قسمت بعدی مجموعه بازی های سیمز را منتشر خواهد نمود و به همین علت قصد داریم مرور کنیم که از شماره پنجم سیمز چه چیزی می خواهیم.

هر آنچه از سیمز 5 می خواهیم؛ از نقشه باز تا بچه های باهوش تر

شرکت الکترونیک آرتز همواره حواس جمع بوده که به مقدار کافی درباره بازی سیمز 5 حرف بزند. آخرین بار هم درباره حداقل 20 بسته محتوای نو برای بازی سیمز 4 روی پلتفرم های مختلف صحبت شد که همین چند وقت پیش عرضه شدن یکی از آن ها را شاهد بودیم. انگار که فعلا قرار نیست هیچ چیزی درباره آمدن بازی سیمز 5 بشنویم.

تهیه نماینده بازی سیمز 4 دقیقا یک روز بعد از عرضه این بازی در فروم بازی سیمز گفته بود: ما روی سیمز 5 کار نمی کنیم. ما به سیمز 5 فکر نمی کنیم. اگر سیمز 4 پیروز نباشد هیچ خبری از سیمز 5 نخواهد بود. البته جالب است که این سخنان گهربار از روی فروم سیمز پاک شده اند و نمی توانیم آن ها را پیدا کنیم.

معلوم است تمام بازی های ویدیویی دنباله دار با چنین قانون و قاعده ای کار می نمایند و چنین حرف هایی از سمت شرکت الکترونیک آرتز دیوانگی نیست. اگرچه بیان کردن چنین چیزی به وسیله تهیه نماینده یک بازی اصلا وجهه خوبی ندارد. این حرف ها به کنار، می بینیم که بازی سیمز 4 خیلی خوب می فروشد و حسابی میان بازیکنان حرفه ای سری سیمز محبوب شده. در چنین شرایطی امکان این که با شماره پنجم این سری روبه رو نشویم تقریبا غیرممکن است.

بر اساس گفته های مدیرعامل شرکت الکترونیک آرتز، آینده سری بازی های سیمز حول محور ارتباطات اجتماعی خواهد بود. این شرکت میخواهد تا در آینده بازی سیمز را وارد دنیاهایی بر مبنای سرویس های ابری کند تا تمام بازیکنان بتوانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند. چیزی که سال ها پیش در بازی سیمز آنلاین دیده بودیم؛ البته بسیار عظیم تر و بهتر. قرار است برای سال ها، ادامه حیاط بازی های سیمز را در سرورهای آنلاین ببینیم.

البته بد نیست یادآوری کنیم که استودیوی ماکسیس در حال حاضر درخواست های زیادی برای جذب کارمند نو دارد.

معین است که وقتی استودیویی آگهی جذب کارمند می گذارد احتیاج به نیروی بیشتر برای کارهای عظیم تر است. در این آگهی ها آمده که کارمندان نو این استودیو قرار است روی اسم عظیم بعدی این استودیو که هنوز معرفی نشده کار نمایند. احتمال این که این آگهی ها به چیزی غیر از سیمز 5 اشاره نمایند واقعا پایین است و احتمالا چند سال بعد، درباره بازی بعدی سری سیمز چیزهای جالبی بشنویم.

حالا که در سال های پیش از آمدن بازی سیمز 5 قرار داریم بد نیست از خودمان بپرسیم که چه چیز هایی از این بازی می خواهیم. به همین علت لیستی از مهم ترین قابلیت هایی که واقعا می خواهیم در شماره بعدی سری بازی های سیمز حاضر شوند جمع آوری کردیم.

1. برگشت حالت دنیا باز

یکی از برترین ویژگی های بازی سیمز 3 این است که خانه بازیکن در محله ای واقع شده است که می توانیم آزادانه و بدون مزاحمت صفحات بارگذاری در آن بچرخیم. می توانیم به خانه همسایه هایی که درون بازی برویم، داخل سطل آشغال های آن ها را بگردیم، نیم کیلو شکر قرض بگیریم یا حتی فقط سلامی بگوییم و رد شویم. می توانیم بی معطلی به فروشگاه داخل بازی برویم و سپس در حومه شهر گیاهان عجیب و غریب را آنالیز کنیم. حتی می توان در پی یک سیم دیگر راه افتاد و در تمام خیابان های شهر گشت وگذار کرد. همه عناصر بازی با همدیگر هماهنگ هستند و شهر بازی حس و حال یک مکان واقعی را القا می نماید.

به دلایلی نامعلوم تمام این چیز ها در بازی سیمز 4 کنار گذاشته شده اند. به جای این که بتوانیم در محله بازی آزادانه گشت بزنیم، باید به وسیله منوهای بازی به بخش های دیگر شهر سفر کنیم و برای هر جابه جایی، با یک صفحه بارگذاری روبه رو شویم. درست است که هنوز هم می توانیم به محله های مختلف شهر خیالی این بازی سفر کنیم اما سرزمین این بازی حس دنیایی قطعه قطعه شده را می دهد که جابه جایی در آن واقعا کند است. سازندگان بازی سیمز 5 باید عناصر دنیا باز که در بازی سیمز 3 داریم را با تنوع مکانی بازی سیمز 4 ترکیب نمایند.

2. گزینه های بیشتر برای جابه جایی

اولین چیزی که در پی علاقه ما به دنیا باز بودن بازی سیمز 5 می آید، امکان داشتن وسایل نقلیه است؛ مثل شماره سوم این سری. در بازی سیمز 3 برای جابه جایی به پاهای شخصیت بازی محدود نیستیم و می توانیم از دوچرخه یا ماشین استفاده کنیم. حتی می توان به جای وسایلی که در گاراژ شخصیت بازی پارک شده اند، سوار تاکسی شویم. حتی بچه سیم ها می توانند بعد از این که از مدرسه باز می گردند، تا زمانی که خورشید غروب می نماید با دوستان خود دوچرخه سواری نمایند.

یکی از ویژگی های عالی بازی سیمز 3 همین چیزهایی هستند که دنیای بازی را زنده تر می نمایند. واقعا کدام خانه است که گاراژ ندارد و کدام میلیاردر را می شناسید که کلکسیونی از ده ها ماشین لوکس نداشته باشد؟ هر زمان که به خانه هایی که در بازی سیمز 4 وجود دارند نگاه می کنیم می بینیم که چیزی کم است. البته ماد وسایل نقلیه برای بازی سیمز 4 وجود دارد اما پشتیبانی رسمی از این ویژگی بسیار مطلوب تر است.

3. ابزارهای بهتر برای ساخت محله

زمانی که بازی های اولیه سیمز آمدند نه تنها به بازیکنان اجازه می دادند تا خانه های خودشان را از بیخ بسازند، بلکه حتی قابلیت هایی برای شخصی سازی قطعات زمین را می دادند. در بازی سیمز 2 می توانیم نوع جنس زمین را معین کنیم، پستی و بلندی به آن اضافه کنیم و حتی اشیایی مانند تیر برق و درخت در آن بکاریم.

در محله های بازی سیمز 4 مقدار و هر چیز دیگری از قطعات زمین در حالتی از پیش مشخص شده قرار دارند و نمی توان هیچ تغییری در قطعات زمین این بازی اعمال کرد. در بازی سیمز 3 هم ماجرا تقریبا به این شکل است. البته در شماره سوم این سری حداقل می توانیم مقدار قطعه زمینمان را انتخاب کنیم. بازی سیمز 5 به آزادی ارائه شده در بازی های اولیه این سری احتیاج دارد. البته این که بتوانیم همچون بازی سیمز 3 مقدار قطعه زمینمان را انتخاب کنیم هم می تواند نکته ای مثبت باشد.

4. حضور تمام دوره های سنی از همان ابتدای عرضه بازی سیمز 5

در حال حاضر خردسالان هم در بازی سیمز 4 وجود دارند. البته شرایط این بازی از اول کار به این شکل نبود. زمانی که این بازی عرضه شد خردسالان غایب بودند و استودیوی ماکسیس در سال 2017، یعنی دو سال بعد از عرضه این بازی، خردسالان را به اسم یک محتوای دانلودی عرضه کرد. حضور این شخصیت ها در بازی سیمز باعث می گردد تجربه ای پر و پیمان تر داشته باشیم. این که بازیکنان بازی سیمز 4 مجبور شدند دو سال برای آمدن بچه ها کم سن و سال به این بازی صبر نمایند کمی عجیب است.

اولین باری که خردسالان را در یک بازی سیمز دیدیم مربوط به شماره دوم این مجموعه می گردد. آن ها در بازی سیمز 3 هم حاضر بودند. حذف شدن این رده سنی محبوب از بازی سیمز 4 واقعا اتفاقی عجیب بود. خوشبختانه بعد از مدتی بازگشت خردسالان به بازی سیمز 4 را دیدیم. البته حاضر نبودن شخصیت هایی با این رده سنی که حسابی محبوب هستند از همان اول عرضه بازی سیمز 4 اعتراضات هواداران این سری را برانگیخت. اگر شرکت الکترونیک آرتز نمی خواهد دوباره با داد و هوار فراوان بازیکنان روبه رو گردد بهتر است که از همان روز اول انتشار بازی سیمز 5 خردسالان را در این بازی جای دهد.

5. بهبود قابلیت های ساخت و ساز

در دوران قرنطینه و خانه نشینی فعلی حسابی با بخش ساخت و ساز بازی سیمز 4 درگیر شده ایم و اگر به مقدار کافی در آن وقت بگذاریم می توانیم به وضوح ببینیم که این بخش واقعا جای کار دارد. می توانیم در آپدیت های بعدی بازی سیمز 4 یا بازی سیمز 5 منتظر چنین بهبود هایی باشیم تا ساختن خانه ها در بازی های سیمز واقع گرایانه تر گردد.

برای مثال یکی از چیز های ساخت و ساز بازی سیمز 4 که می تواند بهتر باشد ساخت و شخصی سازی سقف خانه های بازی است. در این بازی نمی توان روی سقف ها پنجره گذاشت یا این که بخش های مختلف سقف را با رنگ های مختلف تزیین کرد. البته فقط سقف ها نیستند که می توانند بهتر باشند. در بازی سیمز 4 نمی توانیم بسیاری از معماری های خاص دنیای واقعی را بازسازی کنیم. بد نمی گردد که قابلیت های بیشتری برای ساخت و ساز در بازی سیمز 5 داشته باشیم. تخت خواب های چندطبقه، راه پله های چرخان، برکه ها و چرخ انتخاب رنگ بازی سیمز 3 از مهم ترین چیز هایی هستند که از بازی سیمز 5 می خواهیم.

6. نوزادان را آزاد کنید

در حال حاضر حرکت جمعی عظیمی در میان جامعه بازیکنان بازی سیمز برای اعطای آزادی بیشتر به نوزادان بازی سیمز 4 راه افتاده. اگرچه این حرکت بیشتر شبیه به یک جنبش اجتماعی عظیم است، فقط به هدف این است که توسعه دهندگان بازی سیمز 4 بچه ها این بازی را از گهواره هایشان خارج نمایند. در حال حاضر تنها کاری که با نوزادان این بازی می توان کرد، تعامل با آن ها پای گهواره است. جابه جا کردن بچه های شخصیت های بازی بدون استفاده از ماد هایی که بازی سیمز 4 را از پایه و اساس به هم می ریزند غیرممکن است.

هواداران بازی سیمز می خواهند تعامل بیشتری با بچه ها این بازی، به خصوص نوزادان و خردسالان داشته باشند و آن ها را به اسم بخشی از دنیای بازی بپذیرند. در حال حاضر شخصیت های بازی در این بازه سنی انگار آمده اند که فقط صبر کنیم تا به سن قابل قبول برسند. البته شایعه هایی وجود دارند که استودیوی ماکسیس در حال حاضر روی قابلیت های بیشتر برای نوزادان بازی سیمز 4 کار می نماید و انگار قرار است امکان حمام دادن نوزادان در سینک ظرف شویی مهیا گردد. تصویر بالا هم همراه با اپلیکیشن سیمز برای الکسا منتشر شده که بعید نیست با این قضیه مرتبط باشد.

7. شخصیت های غیرقابل بازی متنوع تر

دزد ها را به یاد دارید؟ درست است که به لطف بسته دانلودی مشاغل برای بازی سیمز 4 می توانیم به شغل محترم آن ها روی بیاوریم اما بسیاری از بازیکنان دوست دارند شخصیت های غیرقابل بازی بیشتری در بازی سیمز 5 ببینند. بعد از بازگشت شخصیت بونهیلدا (Bonehilda) به همراه بسته ماورا طبیعی، موضوع شخصیت های غیرقابل بازی به بحثی مهم میان هواداران بازی سیمز تبدیل شد.

شخصیت های غیرقابل بازی بسیاری می توانند به بازی سیمز 5 اضافه شوند تا دنیای بازی را زنده تر نمایند؛ از پلیس ها و دزدها گرفته تا راننده های تاکسی. حتی شخصیت های ویژه که مربوط به بخش های خاصی از بازی هستند هم می توانند عالی باشند. سری بازی های سیمز شخصیت های بسیار زیادی داشته که دل مان برای آن ها تنگ شده و عالی می گردد اگر آن ها، یا حتی شخصیت هایی همچون آن ها را در بازی سیمز 5 ببینیم.

نظر شما چیست؟ شما دوست دارید چه ویژگی نوی را در بازی سیمز 5 داشته باشید؟ حتما ایده های خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

این نوشته بر مبنای متنی از وب سایت +GamesRadar نگاشته شده.

منبع: دیجیکالا مگ

به "هر آنچه از سیمز 5 می خواهیم؛ از نقشه باز تا بچه های باهوش تر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آنچه از سیمز 5 می خواهیم؛ از نقشه باز تا بچه های باهوش تر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید