هرگز بیش از 9 ساعت نخوابید

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، محققان دریافته اند که خواب بیش از 9 ساعت می تواند تاثیرات خطرناکی بر سلامت افراد داشته باشد.

هرگز بیش از 9 ساعت نخوابید

به گزارش خبرنگار محققان دریافتند افرادی که شبانه 9 ساعت یا بیشتر می خوابند، 23 درصد بیشتر از افرادی که کمتر از هشت ساعت می خوابند، دچار سکته مغزی می شوند.

طی تحقیقات اجرا شده افراد بالای 60 سالی که بیش از 90 دقیقه در طول روز می خوابیدند، 25 درصد بیشتر از افرادی که چرت می زدند و یا اصلاً چرت نمی زدند، دچار سکته مغزی شده اند.

نتیجه این مطالعات که در مجله Neurology منتشر شده است، 31750 نفر را در چین با میانگین سنی 62 سال درگیر نموده است.

دکتر شیائومین ژانگ، محقق اصلی این مطالعه، معتقد است: تحقیقات بیشتری برای درک چگونگی ارتباط میان خواب های طولانی در شب با افزایش خطر سکته مغزی ضروری است، اما مطالعات قبلی نشان داده است که خوابگر های طولانی، تغییرات نامطلوبی در میزان کلسترول خون و افزایش دور کمر دارند و خطر سکته مغزی را بالا می برند.

اختلال پرخوابی و راه حل های درمانی + دستورات طب سنتی

شرکت کنندگان در این تحقیق به طور متوسط شش سال مورد مطالعه نهاده شدند و در این مدت یک میلیون 557 مورد سکته مغزی وجود داشته است. در میان شرکت کنندگان هشت درصد مردم بیش از 90 دقیقه چرت می زنند و 23 درصد آن ها شبانه 9 ساعت یا بیشتر می خوابند.

پس از خواب موارد دیگری مانند فشار خون بالا، دیابت و استعمال دخانیات از عوامل موثر در بروز سکته مغزی شناخته شده اند. در این مطالعه کیفیت خواب افراد نیز مورد مطالعه نهاده شد. در نتیجه این مطالعات، سالانه یک درصد از افرادی که خواب طولانی دارند، دچار سکته مغزی می شوند و این در حالی است که درصد افراد با خواب متوسط و کم، 0.7 درصد است. این نتایج، اهمیت مدت زمان خواب و حفظ کیفیت خواب، به ویژه در میانسالی و سالمندان را برجسته می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "هرگز بیش از 9 ساعت نخوابید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرگز بیش از 9 ساعت نخوابید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید