سئول به ژاپن هشدار داد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، رئیس جمهوری کره جنوبی که در پی افزایش تنش های اخیر در آسیا بر سر افزایش آزمایش های موشکی کره شمالی و لفاظی های میان رهبر این کشور با رئیس جمهوری آمریکا تلاش کرده تا اوضاع را آرام کند، به دولت ژاپن هشدار داد تا از مساله کره شمالی بعنوان بهانه برای افزایش قدرت نمایی نظامی در منطقه استفاده نکند.

سئول به ژاپن هشدار داد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی به افزایش تهدیدها از سوی کره شمالی اذعان کرده و همکاری میان آمریکا و ژاپن را مورد استقبال قرار داد اما به توکیو هشدار داد که نباید از مساله کره شمالی بعنوان بهانه ای برای افزایش قدرت نظامی در منطقه استفاده کند.

وی روز جمعه به کانال نیوآسیا سنگاپور گفت: همکاری نظامی میان آمریکا و کره جنوبی همانند ژاپن مهم است اما این همکاری با هدف مقابله با تحرکات اتمی و موشکی کره شمالی است و نباید به عنوان بهانه ای برای توسعه نظامی در منطقه در نظر گرفته شود.

وی همچنین ایجاد واحد نظامی جدید میان سه کشور را رد کرد و گفت: به نظرم ایجاد چنین واحد نظامی جدید سه جانبه اصلا مناسب نیست.

این صحبت ها از سوی رئیس جمهوری کره جنوبی در حالی مطرح شده که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سفر 11 روزه خود به منطقه آسیا را آغاز کرده و قرار است به ژاپن، کره جنوبی، چین، ویتنام و فیلیپین برود.

این طولانی ترین سفر به آسیا از سوی یکی از روسای جمهوری آمریکا در 25 سال گذشته محسوب می شود.

رئیس جمهوری کره جنوبی همچنین قول داد تا به اقدامات دیپلماتیک را با چین برای حل صلح آمیز بحران و مسائل در کره شمالی و از طریق گفت و گو بپردازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سئول به ژاپن هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سئول به ژاپن هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید