مقدم فر: غرب ضعف های خود در میدان را با رسانه پنهان می نماید، اتحاد رسانه های دنیا اسلام یک الزام است

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، مقدم فر گفت: امروز اتحاد برای رسانه های جبهه مقاومت نه یک انتخاب، بلکه یک الزام است تا جبهه استکبار نتواند شکست های خود در حوزه ارزشها و میدان های نبرد را با جادوی رسانه جبران نموده و نتیجه را تغییر دهد.

مقدم فر: غرب ضعف های خود در میدان را با رسانه پنهان می نماید، اتحاد رسانه های دنیا اسلام یک الزام است

به گزارش خبرنگار سیاسی وبلاگ آقای رضایی حمیدرضا مقدم فر رییس هیئت مدیره اتحادیه جهانی فعالان رسانه ای جهان اسلام عصر امروز در نشست فعالان رسانه ای جهان اسلام در جریان کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی طی سخنانی گفت: ما در شرایطی قرار داریم که یک جنگ نامتقارن رسانه ای در جهان بین رسانه های جهان اسلام و رسانه های جبهه استکبار برقرار است.

وی اضافه نمود: این جنگ نابرابر است و توانمندیهای دو طرف به لحاظ مادّی یکسان نیست اما مزیت هایی در جبهه مقاومت وجود دارد که فزونی ما را در مجموع می تواند به ارمغان بیاورد.

رییس هیئت مدیره اتحادیه جهانی فعالان رسانه ای جهان اسلام ادامه داد: امروز هژمونی غرب حقیقتاً برهه های انتهای خود را طی می نماید و این اصلاً یک شعار نیست بلکه حقیقتی است که دشمنان به آن معترفند. مصاحبه اخیر مکرون رئیس جمهور فرانسه با اکونومیست را بخوانید؛ سراسر اقرار و اعتراف به انتها عصر کدخداست. البته استناد به مکرون بدان معنا نیست که اگر او اعتراف نمیکرد ما به چنین مسئله ای باور نداشتیم، اما به هرحال اقرار او نشانه مهمی است. او در چند سخنرانی و گفتگوی مختلف به فروریختن پایه های اساسی هژمونی غرب اذعان جدی نموده است. او هم امروز فریاد می زند که آمریکا به عنوان ابرقدرت سابق و تکیه گاه غرب دیگر نه مأمن و تکیه گاهی در حوزه اقتصاد است، نه در حوزه ارزشها و نه در حوزه امنیت. لذا به باور او اروپا باید در این وانفسا به فکر نجات خود باشد و خود را با آمریکا به پایین نکشد.

مقدم فر با اشاره به اینکه البته پیش از مکرون تحلیلگران بسیاری در غرب به این نکات اذعان نموده بودند اما اقرار به این واضحی یک مقام رسمی در حد رئیس جمهور یک کشور مهم اروپایی مساله جدیدی است و باید به آن توجه کرد، ادامه داد: غرب غارتگر در یک حضیض و برهه نابسامان تاریخی به سر می برد که نه دیگر ارزشهایش هژمون است و نه در اقتصاد و امنیت قابلیت تمام نمایندگی و معین معادلات جهانی را دارد و در عوض جبهه مقاومت در یکی از بهترین دورانهای خود از صدراسلام تاکنون واقع شده است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه شاید از یک جهت بتوان گفت که رسانه مهمترین و آخرین سنگر غرب و بویژه آمریکاست، گفت: آنها هرچه در میدان ضعیف می شوند، کوشش دارند ضعف خود و قدرت جبهه مقاومت را به وسیله رسانه جبران و آن را دگرگون نمایند.

وی گفت: آنها در عرصه میدانی هم قبل از اینکه وارد میدان جنگ سخت بشوند از رسانه یاری می گیرند. در مقابل این حبهه وسیعی که رسانه های آنها بعضاً بیش از یک قرن قدمت دارند و سرمایه گذاری کلانی انجام داده اند، چیزی که به ما فزونی می دهد سخن حق است. پیغام باطل دوام ندارد اما پیغام حق با فطرت ها و عقل ها سازگاری دارد.

مقدم فر توضیح داد: ما امروز در رسانه های جهان اسلام ظرفیت های فراوانی داریم اما این ظرفیت پراکنده است. ما در این اجلاس باید این پیغام را آنالیز کنیم که اتحاد و با هم بودن در اسلام بسیار با ارزش است و نصرت الهی در گرو وحدت و با هم بودن است. وقتی ما در کار رسانه ای هم افزایی داشته باشیم قدرتمند خواهیم بود. امروز اتحاد برای رسانه های جبهه مقاومت نه یک انتخاب، بلکه یک الزام است تا جبهه استکبار نتواند شکست های خود در حوزه ارزشها و میدان های نبرد را با جادوی رسانه جبران نموده و نتیجه را تغییر دهد.

رییس هیئت مدیره اتحادیه جهانی فعالان رسانه ای جهان اسلام با اعلام خبر تشکیل این اتحادیه گفت: الحمدلله مجموعه ای تحت عنوان اتحادیه جهانی فعالان رسانه ای جهان اسلام شکل گرفته است که با تشکیل این اتحادیه به سمت اتحاد در حوزه رسانه ای حرکت خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مقدم فر: غرب ضعف های خود در میدان را با رسانه پنهان می نماید، اتحاد رسانه های دنیا اسلام یک الزام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدم فر: غرب ضعف های خود در میدان را با رسانه پنهان می نماید، اتحاد رسانه های دنیا اسلام یک الزام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید