مرگ 50 مهاجر خارجی در نزدیکی سواحل لیبی

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، گارد ساحلی ایتالیا اظهار داشت، درعملیات امداد و نجات در نزدیکی سواحل لیبی جان 430 مهاجر خارجی را نجات داده ولی حدود 50 مهاجر دیگر جان خود را از دست داده اند.

مرگ 50 مهاجر خارجی در نزدیکی سواحل لیبی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقای رضایی به نقل از رویترز، هزاران نفر از مهاجران خارجی که اکثرا از آفریقا و خاورمیانه هستند، از ابتدای سال جاری تاکنون قصد داشته اند تا به وسیله دریای مدیترانه خود را به خاک اروپا برسانند.

اکثر این مهاجران سعی نموده اند تا با قایق های کوچک این راستا خطرناک را طی نمایند و در این راه تعداد زیادی از آنها قربانی شده اند. در تازه ترین مورد از مرگ و میر مهاجران خارجی در دریای مدیترانه، گارد ساحلی ایتالیا امروز چهارشنبه از مرگ حدود 50 مهاجر در اطراف سواحل لیبی خبر داده است.

سخنگوی گارد ساحلی ایتالیا تاکید نمود: یک فروند کشتی سوئدی که برای آژانس کنترل مرزهای اروپا کار می نماید، برای یاری به یک فروند قایق مهاجران اعزام شده است. امدادگران پس از رسیدن به این قایق با اجساد حدود 50 نفر روبرو شده اند. هنوز علت اصلی مرگ این مهاجران تعیین نشده است.

بیش از 100 هزار مهاجر از ابتدای سال جاری تاکنون به ایتالیا رسیده اند ولی حداقل 2300 نفر از مهاجرانی که قصد عبور از دریای مدیترانه را داشته اند، جان خود را از دست داده اند.

گارد ساحلی ایتالیا تنها امروز چهارشنبه 10 درخواست یاری از سوی قایق های مختلف دریافت نموده است. یک کشتی گارد ساحلی ایتالیا نیز 113 نفر از مهاجران خارجی را نجات داده است. کشتی سوئدی نیز پیش از این 130 مهاجر را از یک قایق دیگر نجات داده است. یک فروند کشتی تجاری نیز بیش از 225 مهاجر را در یک عملیات دیگر نجات داده است.

پ

منبع: تسنیم

به "مرگ 50 مهاجر خارجی در نزدیکی سواحل لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 50 مهاجر خارجی در نزدیکی سواحل لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید