ماندگار شدن شماری از نیرو های انگلیس در افغانستان

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، خبرگزاری خبرنگاران- یک مقام نظامی سابق انگلیس خاطرنشان کرد تعداد اندکی از نیرو های ویژه ارتش انگلیس پس از خروج نیرو های غربی از افغانستان، به اسم مشاور در این کشور باقی می مانند.

ماندگار شدن شماری از نیرو های انگلیس در افغانستان

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، یک مقام نظامی سابق و ناشناس از نیرو های ویژه انگلیس گفت نیرو های ویژه انگلیسی به واحد های ارتش افغانستان آموزش می دهند و به اسم مشاور، در کنار آن ها مستقر خواهند شد.

وی اضافه کرد هیچ زمان مشخصی در مورد مدت حضور این نیرو ها وجود ندارد. این نظامی سابق ارتش انگلیس اضافه کرد: این نیرو های ویژه تا زمانی که لازم باشد در افغانستان باقی می مانند. افغانستان اکنون مکان خوشایندی نیست و مردم به درستی دچار ترس شده اند. اعضای طالبان همچنان کنترل منطقه ها روستایی را در اختیار دارند و منتظر خروج نیرو های ائتلاف هستند.

تلگراف بعلاوه به نقل از یک منبع ناشناس و ارشد نظامی نوشت بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس قرار است در نشست شورای امنیت ملی که دوشنبه برگزار می گردد در مورد این موضوع به طور رسمی تصمیم گیری کند.

این منبع اضافه کرد وظیفه ما این است که طیفی از گزینه های مختلف را به دولت ارائه کنیم. این اظهارات پس از آن بیان شد که منابع دفاعی آدینه به روزنامه انگلیسی گاردین گفتند خروج آخرین گروه از نظامیان عادی انگلیسی از افغانستان قرار است در چند روز آینده تکمیل گردد. وزارت دفاع انگلیس گفت لندن در حال مصاحبه با آمریکایی ها و متحدان بین المللی در مورد آینده حمایت ما از افغانستان است.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی گفت خروج نیرو های آمریکایی از افغانستان طبق برنامه پیش می رود و واشنگتن نهایت کوشش خود را به عمل می آورد تا این خروج نیرو ها به صورت حساب شده، منظم و ایمن صورت گیرد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ماه آوریل قول داد تمام نیرو های این کشور را تا 11 سپتامبر که بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر به آمریکاست، از افغانستان خارج کند.

بر اساس توافق گروه طالبان و آمریکا در سال 2020 که دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا در دوحه امضا کرد، خروج نیرو های آمریکا از افغانستان در ازای متعهد شدن طالبان به میزبانی نکردن نیرو های تروریستی در افغانستان که ممکن است امنیت ملی واشنگتن را به خطر اندازد، قرار بود تا اول ماه مه به اجرا درآید، اما دولت بایدن اذعان کرد پایبندی به این ضرب الاجل سخت است.

طالبان متعاقباً آمریکا را به نقض توافق دوحه متهم و تهدید کرد تا زمانی که همه نیرو های خارجی از افغانستان خارج نشوند، مذاکرات صلح بین افغان ها را ترک خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "ماندگار شدن شماری از نیرو های انگلیس در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماندگار شدن شماری از نیرو های انگلیس در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید