فرودگاه ها به تجهیزات ایران ساخت مجهز شدند

به گزارش وبلاگ آقای رضایی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آیدا پوری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه فراوری تجهیزات ارتباطی فرودگاهی شامل سیستم سوئیچینگ برج مراقبت، سیستم های ارتباطی شرایط بحران فرودگاهی (ماهواره ای) و سیمولاتور برج مراقبت گفت: نمونه مشابه محصولات فراوریی این شرکت در داخل فراوری نمی گردد و درگذشته نیز این تجهیزات که عموما فراوری کشورهای اروپایی بود وارد کشور می شد که طی 5 سال گذشته این شرکت تنها تامین کننده این تجهیزات در فرودگاه های کشور بوده است.

فرودگاه ها به تجهیزات ایران ساخت مجهز شدند

به گفته مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، با فراوری این تجهیزات به ازای هر سیستم مبلغ 400 هزار دلار صرفه جویی ارزی برای کشور انجام شده است.

پوری در رابطه با کیفیت و استاندارد این قبیل تجهیزات گفت: به دلیل قواعد و پروتکل هایی که در خصوص تجهیزات فرودگاهی وجود دارد فزونی تکنولوژی در این تجهیزات وجود ندارد چرا که برای هر دو نوع فراوری داخلی و خارجی این پروتکل ها ثابت است.

مدیرعامل شرکت درباره قیمت تمام شده تجهیزات ساخت داخل اضافه کرد: قیمت تمام شده تجهیزات داخلی بسیار پایین تر از نمونه مشابه خارجی است و در مواقعی قیمت تمام شده محصول داخلی یک دهم قیمت نمونه خارجی است.

وی درباره میزان فروش محصولات شرکتش گفت: در امسال حدود 4 میلیارد تومان قرارداد برای تجهیز 6 فرودگاه با شرکت فرودگاه های کشور انعقاد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فرودگاه ها به تجهیزات ایران ساخت مجهز شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه ها به تجهیزات ایران ساخت مجهز شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید