عشایر ماکو سالانه بیش از 1700 تن گوشت قرمز تولید می کنند

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، خبرنگاران/آذربایجان غربی مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: عشایر ماکو سالانه بیش از 6718 تن مواد لبنی تولید می کنند.

عشایر ماکو سالانه بیش از 1700 تن گوشت قرمز تولید می کنند

علی ناجی امروز 25 خرداد در جلسه شورای عشایری ماکو در این جلسه با اشاره به آمار و تولیدات جامعه عشایری ماکو گفت: عشایر شهرستان با بهره مندی از بیش از 230 هزار رأس دام سبک و 14 هزار دام سنگین سالانه بیش از 6718 تن مواد لبنی، 1728 تن گوشت قرمز و 305 تن پشم تولید می کنند که بیش از 70 درصد آن در بازارهای هدف عرضه می شود.

وی با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده با وزارت بهداشت و درمان، به منظور حل مسائل و مسائل بهداشتی عشایر گفت: امسال خانه های بهداشت ثابت و سیار به ازای هر 500 نفر در مناطق عشایری ایجاد خواهند شد که در این راستا 4 نفر از افراد تحصیل کرده جامعه عشایری شهرستان جهت حضور در دوره های آموزشی به دانشگاه علوم پزشکی استان معرفی شدند.

مدیرکل امور عشایر استان، در خصوص هزینه پلاک کوبی و بیمه اجباری دام عشایر اظهار کرد: پلاک کوبی و بیمه دام جزء طرح های ملی و ضروری جامعه عشایری است و در صورت عدم پلاک کوبی هرگونه تردد دام در جاده ها و انتقال آن به مناطق ییلاقی ممنوع بوده و در صورت مشاهده به عنوان قاچاق توسط نیروهای نظامی ضبط و به مراجع قضایی ارجاع داده خواهند شد.

حسین عباسی فرماندار ماکو نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تامین امکانات رفاهی و ضروری برای عشایر جزوه وظایف ذاتی دستگاه های اجرایی است، افزود: مسئولین امر باید زمینه و شرایط مناسب تولید را برای این قشر مولد و کم توقع فراهم کنند.

وی با بیان اینکه نقش عشایر در تامین و حفظ امنیت پایدار مناطق مرزی بسیار مهم و تاثیرگذار است، اظهار کرد: عشایر همواره در سالهای پیروزی انقلاب و بعد از آن دوشادوش نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی مرزبان و حافظ کیان ایران اسلامی بوده اند و در کنار آن بخش عمده ای از نیاز کشور به فراورده های دامی را تامین کرده اند.

عباسی با اشاره به نزدیک شدن زمان کوچ عشایر به مناطق ییلاقی گفت: بیشتر مراتع ییلاقی عشایر شهرستان ماکو در محدوده شهرستان چالدران و بخش دشتک واقع شده است ، که رعایت دستورالعمل های مربوطه از جمله عدم کوچ بصورت شبانه، عدم تحلیف دام در مناطق قرمز مرزی، اقدامات پیشگیرانه در خصوص حفظ مراتع و ممانعت از تخریب آن مورد تاکید است.

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، وی ظرفیت جامعه عشایری را در توسعه صنعت توریسم و گردشگری بسیار مهم دانست و افزود : برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی می تواند در جذب گردشگر و حفظ هویت، آداب و رسوم عشایری بسیار مثمر ثمر باشد، که این امر نیازمند توجه و برنامه ریزی دستگاههای متولی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عشایر ماکو سالانه بیش از 1700 تن گوشت قرمز تولید می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عشایر ماکو سالانه بیش از 1700 تن گوشت قرمز تولید می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید