ظریف: در های مذاکره را باز گذاشته ایم

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، وزیر امور خارجه کشورمان گفت جمهوری اسلامی ایران با وجود کاهش تعهدات هسته ای خود در چارچوب حقوقش در برجام، در های مذاکره را به روی کشور هایی که مایل به حفظ برجام هستند باز گذاشته است.

ظریف: در های مذاکره را باز گذاشته ایم

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ آقای رضایی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه آدینه در بدو ورودش به ترکیه برای شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری مالی (اکو) گفت ایران آماده مذاکره با کشورهایی است که تمایل به حفظ برجام دارند.

وزیر امور خارجه کشورمان در مورد گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ذیل برجام به خبرنگار صدا و سیما گفت: ما گام چهارم را برداشتیم با توجه به اینکه گفته بودیم که اگر اقدامات طرف مقابل به نتیجه نرسد، گام های بعدی را برمی داریم؛ اما هم زمان توسط آقای رئیس جمهور گفتیم که ما ضمن برداشتن گام های خودمان در چارچوب برجام و در چارچوب حقوقمان در برجام و در پاسخ به مواد نقض برجام توسط آمریکا و همچنین کاستی ها و موارد نقض برجام توسط اروپایی ها، برای مذاکره نیز آمادگی داریم. از همان روز اول هم مذاکراتمان را آغاز کردیم و هیچ گاه به مذاکره نه نگفتیم.

وی اضافه کرد: اکنون هم با طرف های مختلفی که مایلند برجام را حفظ نمایند، در حال مذاکره هستیم. فرانسوی ها و سایر کشورهای علاقه مند به مذاکره کماکان گفتگوها را ادامه می دهند و ما هم همواره در را برای مذاکره و رسیدن به تفاهم باز گذاشته ایم.

ایران که طی ماههای اخیر در پاسخ به بدعهدی طرف های اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان طی سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته ای خود نموده بود، روز سه شنبه 14 آبان گفت که در چارچوب گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای خود، گازدهی به سانتریفیوژ ها در تأسیسات هسته ای فردو را برای اولین بار بعد از توافق هسته ای سال 2015 از سر خواهد گرفت.

مقامات ایران از جمله محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه بارها تأکید نموده اند که ایران تا زمانی که به حقوق تصریح شده خود در برجام دست پیدا نکند به کاهش تعهدات هسته ای ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ظریف: در های مذاکره را باز گذاشته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: در های مذاکره را باز گذاشته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید