صعود مهدی زاده به فینال لیگ جهانی کاراته وان، حذف عسگری و نمایش ضعیف بانوان

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، نماینده وزن 67- کیلوگرم مردان ایران با رجحان مقابل رقبای خود به فینال رقابت های لیگ جهانی کاراته وان در اسپانیا رسید و علی اصغر آسیابری نیز در وزن 75- کیلوگرم به رده بندی رفت.

صعود مهدی زاده به فینال لیگ جهانی کاراته وان، حذف عسگری و نمایش ضعیف بانوان

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، هفتمین مرحله از رقابت های لیگ دنیای با حضور 737 کاراته کا از 89 کشور به میزبانی اسپانیا در سالن پاولوین شهر مادرید در حال برگزاری است و نمایندگان ایران نیز در راه کسب سهمیه المپیک راهی این مسابقات شده اند.

در جریان رقابت های روز نخست مردان، امیر مهدی زاده نماینده وزن 67- کیلوگرم ایران در دور نخست برابر کامیلو ولوزو دارنده مدال برنز دنیا از شیلی با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد، وی در دومین مبارزه نیز یونس حاج عامر دارنده مدال نقره جوانان اروپا از بلژیک را 2 بر یک برد و در سومین مبارزه نیز مقابل استیون داکستا دارنده مدال طلای دنیا 2018 و طلای اروپا 2019 از فرانسه 3 بر صفر به رجحان رسید.

مهدی زاده در یک چهارم نهایی نیز فوناهاشی ماسامیچی از ژاپن را 6 بر 2 برد و راهی نیمه نهایی شد و در این مرحله نیز مقابل هیروتو شینوهارا قهرمان آسیا 2019 از ژاپن را 2 بر صفر برد و راهی فینال شد.

وی برای کسب مدال طلا باید به مصاف عبدالرحیم اوزر از ترکیه برود.

سعید احمدی دیگر نماینده ایران در این وزن پس از دو پیروزی مقابل رقبای خود از اسپانیا و آذربایجان مقابل حریفی از برزیل مغلوب شد و حذف شد.

حذف ناباورانه بهمن عسگری

در وزن 75- کیلوگرم، بهمن عسگری در دور نخست در دور نخست مقابل لورنزو پیترو مارسی از ایتالیا با نتیجه 3 بر صفر مغلوب شد و ناباورانه حذف شد.

راهیابی آسیابری به رده بندی

علی اصغر آسیابری دیگر نماینده ایران در این وزن در دور نخست مقابل انس گاریبوویچ از کرواسی 3 بر یک به رجحان رسید و در دومین مبارزه نیز کویینتین ماهدین از بلژیک را 9 بر صفر برد. آسیابری در دور سوم مقابل کن نیشیمورا از ژاپن 6 بر یک پیروز شد اما در چهارمین مبارزه مقابل لوران داکاستا از فرانسه یک بر صفر مغلوب شد و با توجه به فینالیست شدن حریفش، آسیابری راهی گروه بازنده ها شد.

وی در این مرحله برابر ارمان التمار از ترکیه 5 بر یک پیروز شد و به ملاقات رده بندی رسید. آسیابری برای کسب مدال برنز به مصاف لوییجی بوسا از ایتالیا خواهد رفت.

در این وزن علاوه بر حذف چهره نامداری همچون بهمن عسگری از ایران، چهره های مطرحی همچون رافائل آقایف آذربایجانی، استانیسلاو هورنه اوکراینی در مبارزه نخست و نیشیمورا ژاپنی در مبارزه دوم نیز حذف شدند. این 4 کاراته کا نانزد کسب دریافت جایزه گرند وینر در وزن 75- کیلوگرم بودند.

نمایش ضعیف بانوان ایران در روز نخست

در بخش بانوان نیز سارا بهمنیار در وزن 50- کیلوگرم پس از دو رجحان مقابل رقبای خود از اسلوکی و تایوان مقابل حریفی از اسپانیا مغلوب شد و حذف شد.

در وزن 55- کیلوگرم طراوت خاکسار با نمایشی ضعیف پس از استراحت در دور نخست، مقابل کارلا بورکیت از انگلستان 4 بر صفر مغلوب شد و حذف شد.

در کاتای انفرادی نیز نگین باقری از دور مسابقات کنار رفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صعود مهدی زاده به فینال لیگ جهانی کاراته وان، حذف عسگری و نمایش ضعیف بانوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود مهدی زاده به فینال لیگ جهانی کاراته وان، حذف عسگری و نمایش ضعیف بانوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید