خبرنگاران عادی سازی پروازهای بین المللی از ترکیه

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، خبرنگاران- آنکارا- به دنبال کاهش تدابیر مقابله با ویروس کرونا و در راستای ورود به دوران عادی سازی رفت و آمدها و مراودات در ترکیه، پروازهای بین المللی از این کشور به مقصد بعضی کشورها از سر گرفته شده است.

خبرنگاران عادی سازی پروازهای بین المللی از ترکیه

به گزارش وبلاگ آقای رضایی از آنکارا ، شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایر) که قبل از متوقف سازی پروازهای خود متعاقب شیوع کرونا به بیش از 200 نقطه در تمامی دنیا پرواز داشت، نخستین پرواز خود به مقصد دوسلدورف آلمان را روز چهارشنبه انجام داد.

در نخستین روز از عادی سازی پروازها در روز چهارشنبه، پروازهای محدود ترکیه آلمان، انگلستان، هلند، بخش ترک نشین قبرس، بحرین، بلغارستان، قطر و یونان از فرودگاه استانبول و صبیحه گوکچن استانبول شروع شد و در ادامه، در روز دوشنبه آینده پروازها از ترکیه به مقصد اتریش، جمهوری آذربایجان، چک، کرواسی، هنگ کنگ، سوئد، ژاپن، مقدونیه شمالی، لیتوانی، مجارستان، لهستان، رومانی، صربستان، سنگاپور، اسلوونی و تاجیکستان از سر گرفته خواهد شد .

بیستم ژوئن پروازهای ترکیه به قزاقستان نیز شروع خواهد شد و 22 ژوئن پروازهای این کشور به آلبانی، بوسنی و هرزگوین، دانمارک، استونی، فنلاند، کره جنوبی، ایرلند، مونته نگرو، قرقیزستان، لتونی، لوکزامبورگ، نروژ و اسلووکی از سر گرفته می گردد. در بیست و پنجم ژوئن نیز پروازها به بلژیک شروع خواهد شد.

منابع ترکیه ای گفته اند، در خصوص انجام پرواز به دیگر نقاط هنوز از سوی مسوولان رسمی ترکیه تصمیمی اتخاذ نشده است.

از سوی دیگر بنا به اطلاعیه ای که از سوی ریاست جمهوری ترکیه در اواخر ماه مه منتشر شده بود، ترکیه تصمیم به بازگشایی مرزهای زمینی خود با همسایگانش که پیروز به کنترل کرونا شده اند از پانزدهم ماه ژوئن (دوشنبه آینده) دارد ولی هنوز اطلاعیه ای در زمینه اینکه کدام مرزهای زمینی باز خواهند شد منتشر نشده است. در حال حاضر مرزهای زمینی ترکیه با کشورهای مختلف برای خروج اتباع آن کشورها از ترکیه باز است ولی اتباع کشوررهای دیگر از مرزها حق ورودد به ترکیه را ندارند. البته این تدابیر برای کامیونها و یا محموله های بار اعمال نمی گردد.

گفتنی است که مسوولان دولت ترکیه و ایران در هفته های اخیر بکرات در زمینه بازگشایی مرزهای زمینی بین دو کشور با یکدیگر مذاکراتی انجام داده اند و در نتیجه مذاکرات یاد شده مرز بازرگان که بزرگترین مرز زمینی ایران است از هفته گذشته برای تردد کامیونها با رعایت پروتکلهای بهداشتی باز شد. به گفته مسوولان سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا مذاکره برای ورود اتباع دو کشور با رعایت پروتکلهای بهداشتی جریان دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران عادی سازی پروازهای بین المللی از ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عادی سازی پروازهای بین المللی از ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید