ساری: به خاطر شیوه کاری ام به من لقب طالبان دادند!

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، سرمربی تیم فوتبال یوونتوس می گوید شیوه مربیگری اش منتقدانی داشته تا جایی که وی را با اعضای گروهک طالبان مقایسه می کردند.

ساری: به خاطر شیوه کاری ام به من لقب طالبان دادند!

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، مائوریتزیو ساری سرمربی تیم فوتبال یوونتوس می گوید که او نمی تواند بدون توجه به اینکه تیمش را با چه تاکتیک و آرایشی به میدان می فرستد، به دنبال کسب پیروزی باشد. این مربی ایتالیایی که فلسفه فوتبال هجومی و مبتنی بر تملک توپش به ساری بال معروف شده است، بارها به خاطر تلاش برای ارائه فوتبالی زیبا و تماشاگر پسند مورد تحسین و تمجید واقع شده است اما در این بین کسانی هم بوده اند که از او به خاطر اصرار به استفاده از این سبک بازی بدون توجه به شرایط بازی و حریف مقابل، انتقاد کرده اند.

او در این فصل با سیستمی متفاوت از سبکی که در ناپولی و چلسی مربیگری می کرد، یوونتوس را هدایت کرده است و به نوعی خودش را با ماهیت بازیکنانی که در اختیار گذاشته شده وفق داده و انعطاف تاکتیکی بیشتری نشان داده است. با این حال هنوز هم نقدها از این مربی 60 ساله وجود دارد و این در شرایطی است که تیم او در این فصل سری A هنوز متحمل شکست نشده است.

ساری در این باره گفت: به من لقب طالبان دادند چون من همیشه می خواستم فوتبال خودم را ارائه کنم. حالا هم که دارم خودم را با ویژگی های متفاوت بازیکنانم تطبیق می دهم باز هم می گویند من به اندازه کافی خوب نیستم. اگر مجبور بودم به تمام چیزهایی که درباره یوونتوس می گویند و می نویسند توجه کنم، الان دیوانه شده بودم. پس فقط به کارم ادامه می دهم.

ساری ادامه داد: من دوست دارم که تیمم را در باثبات ترین حالت و با یکسری صفات خاص ببینم اما باید حواس مان به خصوصیات متفاوتی که بازیکنان مان دارند هم باشد. تیم ما در ابعاد مختلف پیشرفت خواهد کرد اما شما نمی توانید سلیقه فردی تان را برخلاف ویژگی هایی که تیم تان دارد تحمیل کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ساری: به خاطر شیوه کاری ام به من لقب طالبان دادند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساری: به خاطر شیوه کاری ام به من لقب طالبان دادند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید