عایدی 72میلیارد دلاری شرکت فایرز از واکسن کرونا

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، خبرنگاران : شرکت داروسازی فایرز آمریکا پیش بینی نموده است که عایدی این شرکت در امسال از فروش واکسن ضد کرونا به 72 میلیارد دلار برسد.

عایدی 72میلیارد دلاری شرکت فایرز از واکسن کرونا

به گزارش به نقل از جماران، شرکت داروسازی فایرز آمریکا پیش بینی کرد که درآمدهای این شرکت در امسال میلادی به وسیله طرح عظیم خود برای واکسن ضد کرونا به علاوه عملکرد قوی که در دیگر بخش ها داشته است درآمدش به شدت افزایش یابد.

آسوشیتدپرس گزراش داد، شرکت دارو سازی فایرز اظهار داشت که سود این شرکت در یک چهارم نخست سال 4.88 میلیارد دلار یا برای هر سهم شرکت 86 سنت بوده است. سود سهم شرکت فایرز هم 93 سنت بوده است. این بسیار بالاتر از پیش بینی های وال استریت بوده است که 79 سنت پیش بینی نموده بود.

درآمدهای فایرز 14.58 میلیارد دلار بوده است و به سادگی هر چه تمامتر از پیش بینی های تحلیگران مبنی بر 13.49 میلیارد دلار فراتر رفت.

فایرز پیش بینی نموده است که سود هر سهم این شرکت تا خاتمه امسال به 3.65 دلار برسد و درآمدهای شرکت هم بین 70.5 میلیارد دلار تا 72.5 میلیارد دلار برسد.

شرکت فایرز بعلاوه تأکید کرد که امسال 2میلیارد دلار دوز واکسن ضد کرونا فراوری خواهد نمود که با شرکت آلمانی بیون تک به طور مشترک آن را ساخته است.

درمان مبتلایان کرونا با استفاده از پلاسمای خون

گروهی از پزشکان در مرکز انتقال خون استان اوورنی-رون-آلپ فرانسه از روز 30 مارس یک آزمایش بالینی تازه را شروع نموده اند که هدف آن درمان مبتلایان با استفاده از روش پلاسمای خونی است.

دکتر اولویه اکه محقق ایمنی شناسی بالینی در بیمارستان لیون، می گوید: به نظر می رسد مسائل تنفسی تا بخشی به علت حضور زیاد مواد التهاب زا در خون (موسوم به طوفان سیتوکین که در اثر کار سیستم دفاعی بدن و به طور زیاده از حدی فراوری می شوند) است. حضور این عامل مانع می گردد که بدن بتواند در مقابل ویروس و دیگر عفونت ها از خود دفاع کند.

ترشح زیاده از حد ملکول های پروتئینی سیتوکین (Cytokine) که بخشی از سیستم دفاعی بدن به تعداد می فرایند، با از کار انداختن اعضا می تواند در نهایت به مرگ بیمار منجر گردد.

دکتر اکه در توصیف این روش می گوید: روش ما متکی بر این است که با انجام فرایند تعویض پلاسما، خون بیمار را به روشی استریل خارج می کنیم، سپس پلاسمای حاوی زیادی مواد ملتهب نماینده و غیرمفید را را از آن برمی داریم و سپس با پلاسمای اهدا شده از سوی یک فرد سالم آن را جایگزین می کنیم.

به گزارش یورونیوز، دکتر فابریک کونیاس مدیر بخش علمی مرکز تحقیق رون-آلپ، که این پروژه را در دو منطقه لیون و سن اتین در دست اجرا دارد می گوید استفاده از این روش نوآورانه شرایط تنفسی بیمار را در کوتاه مدت بهبود بخشیده و توانایی ایمنی بدن وی را در بلند مدت تقویت می نماید.

وی درباره شرایط انجام آزمایش بالینی می افزاید: افراد داوطلب در این پروژه نخست رضایت خود را به صورت کتبی اعلام می نمایند. سپس به صورت تصادفی و با قرعه کشی شرکت نمایندگان در این آزمایش بالینی تعیین می شوند.

انتظار می رود که در گام نخست 132 بیمار در این پروژه شرکت نمایند.

استفاده از روش های مبتنی بر پلاسما پیشتر هم در دنیا گزارش شده بود و برای نمونه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در ماه اوت گذشته مجوزی اضطراری برای استفاده از روشی مبتنی بر پلاسما در مورد درمان بیماران کرونا صادر نموده بود. تحقیقات در این کشور نشان داده بود اگر در سه روز نخست بستری بیمار در بیمارستان از روش تزریق پلاسمای حاوی پادتن استفاده گردد فرایند بهبودی تسریع شده و مرگ و میر کاهش می یابد.

تزریق پلاسمای تغلیظ شده یک روش درمانی است که برای مبارزه با شیوع آنفولانزا و سرخک در دوران فقدان واکسن این بیماری ها استفاده می شد و اخیراً هم این روش برای درمان بیماری ابولا آزمایش شده است. هنگامی که بدن با تهاجم یک ویروس نو روبرو می گردد، پروتئین هایی به نام پادتن (آنتی بادی) فراوری می نماید که به طور ویژه با عفونت مبارزه می نماید. پادتن ها در پلاسما (قسمت زرد مایع خون) شناور می شوند.

در حال حاضر در بعضی کشورهای دنیا از جمع آوری و تزریق پلاسمای نجات یافتگان از بیماری کووید-19 برای درمان مبتلایان نو استفاده می گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "عایدی 72میلیارد دلاری شرکت فایرز از واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عایدی 72میلیارد دلاری شرکت فایرز از واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید