تعمیر بیش از هزار واحد مسکونی سیل زده خاتمه یافت

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان گفت: کار تعمیرات هزار و 240 واحد مسکونی خسارت دیده در مناطق سیل زده شهری و روستایی این استان خاتمه یافته است.

تعمیر بیش از هزار واحد مسکونی سیل زده خاتمه یافت

به گزارش وبلاگ آقای رضایی به نقل از ایرنا، محسن قوی شنبه اظهارداشت: 186 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به صاحبان واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل این استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به شرایط پیشرفت فیزیکی واحدهای سیل زده احداثی یادآور شد: ساخت این واحدهای مسکونی تاکنون بطور تقریبی 65 درصد پیشرفت داشته است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان بیان نمود: از مجموع 2 هزار و 80 واحد احداثی تا کنون یکهزار و 452 واحد برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند.

وی با اشاره این که به طور معمول فرایند کار اجرایی و ساخت و ساز در فصل سرد سال کند می شود؛ شرح داد: با توجه به این که بیشتر این واحدهای مسکونی به مرحله سقف رسیده، سرمای هوا مسئله ای برای ادامه کار آنها ایجاد نمی کند.

قوی بیان بیان کرد: از ابتدای پرداخت بسته های حمایتی دولت به سیلزدگان تاکنون 130 میلیارد ریال کمک بلاعوض به مالک خانه های خسارت دیده از سیل در استان اصفهان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات تاکنون به یکهزار و 408 نفر از سیلزدگان استان اصفهان پرداخت شده است ادامه داد : این نوع تسهیلات با عنوان بلاعوض اجاره بها، بلاعوض معیشتی، بلاعوض ساخت واحدهای احداثی شهری و روستایی و بلاعوض تعمیری به سیلزدگان ارائه می شود.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نخستین نهاد سازندگی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شد و خدماتی از جمله بسترسازی برای تامین مسکن قشرهای کم درآمد، ساماندهی، بازسازی و بهسازی سکونتگاه های مناطق خسارت دیده روستایی، اجرای طرح های هادی روستایی، اعطای تسهیلات قرض الحسنه، صدور اسناد مالکیت روستایی، با همکاری اداره ثبت و اسناد و اجرای طرح بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی را به قشرهای کم درآمد جامعه ارائه کرده است.

طبق مصوبه هیات دولت، به هر خانوار خسارت دیده ناشی از سیلاب، 50 میلیون ریال کمک بدون عوض معیشتی و 150 میلیون ریال تسهیلات بانکی قرض الحسنه پرداخت شود. طبق همین مصوبه، برای بازسازی واحد مسکونی روستایی 400 میلیون ریال تسهیلات بانکی و 100 میلیون ریال کمک بدون عوض پرداخت می شود که این مبلغ در مناطق شهری 500 میلیون ریال تسهیلات و 120 میلیون ریال کمک بدون عوض است.

بارش باران و جریان سیلاب ابتدای امسال به هشت هزار و 262 واحد مسکونی شهری و روستایی استان اصفهان خسارت زد.

از این تعداد پنج هزار و 776 واحد در مناطق روستایی و 2 هزار و 486 واحد شهری قرار دارند.

2 هزار و 223 واحد از واحدهای مزبور، تخریبی محسوب می شوند و 6 هزار و 223 واحد هم نیاز به مرمت و بازسازی دارند.

یکهزار و 667 میلیارد و 600 میلیون ریال تسهیلات بانکی برای مرمت و بازسازی این واحدها مورد نیاز است.

در مجموع 401 میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و 65 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض معیشتی به مالکان این واحدها پرداخت می شود.

در پی بارش های بهاره و جاری شدن سیل، بخش هایی از مناطق جنوبی و سمیرم، بخش شرقی همچون دهستان های بهارستان و کوهستان، جبل، کوهپایه، خورو بیابانک و نائین و شهرستان های غرب استان اصفهان آسیب دید.

منبع: همشهری آنلاین

به "تعمیر بیش از هزار واحد مسکونی سیل زده خاتمه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعمیر بیش از هزار واحد مسکونی سیل زده خاتمه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید