تظاهرات جلیقه زرد ها در فرانسه برگزار گردید

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، در پنجاه و دومین هفته پیاپی از اعتراضات مردمی، جلیقه زرد ها در فرانسه تظاهرات خود را برگزار کردند.

تظاهرات جلیقه زرد ها در فرانسه برگزار گردید

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ آقای رضایی به نقل از اسپوتنیک، جنبش اعتراضی به اوضاع مالی فرانسه و سیاست های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه زرد ها در پنجاه و دومین شنبه سیاه تجمعات خود را برگزار کردند.

تصاویر مخابره شده از این تظاهرات نشان می دهد مردم پاریس هم اکنون به تظاهرات خود ادامه داده و بر خواسته های خود اصرار دارند.

شهر مون پلیه نیز صحنه تظاهرات مردم و کوشش پلیس برای متفرق کردن آن ها با استفاده از گاز اشک آور است. بعضی رسانه ها در این خصوص اعلام کردند که 9 نفر در این شهر توسط پلیس بازداشت شده اند.

معترضین (جلیقه زردها) با انتخاب روز های شنبه و نامگذاری آن با عنوان شنبه سیاه اعتراضات خود را در هر هفته پیگیری می نمایند.

جنبش اعتراضی جلیقه زرد های فرانسه از 17 ماه نوامبر سال گذشته میلادی و در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت سوخت و کاهش مالیات ثروتمندان شروع شد، ولی به مرور مطالبات آن ها رو به افزایش گذاشت.

مجلس فرانسه اخیراً لایحه ضد خرابکاری دولت فرانسه که با هدف تشدید برخورد با اقدامات مخرب معترضان تدوین شده بود را تصویب کرد؛ اما این قانون از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد.

جلیقه زرد ها معتقدند ارائه این لایحه از سوی دولت ماکرون نشان دهنده روحیه دیکتاتوری وی است لذا این افراد خواستار استعفای او هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تظاهرات جلیقه زرد ها در فرانسه برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات جلیقه زرد ها در فرانسه برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید