نخستین سفر خارجی جوبایدن توام با التهاب های داخلی

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا درحالی قرار است نخستین سفر خارجی خود را در کسوت رئیس جمهوری این کشور انجام دهد که هم اکنون با التهاب های داخلی همچون حملات سایبری به زیرساخت های کشور و مخالفت کنگره با تصویب بودجه 2.5 تریلیون دلاری برای اصلاح زیر ساخت ها روبرو است.

نخستین سفر خارجی جوبایدن توام با التهاب های داخلی

جو بایدن قرار است در نخستین سفر خارجی خود به مدت حدود یک هفته از کشورهایی همچون، انگلیس، بلژیک و سوئیس ملاقات کند وی طی این سفر در سه نشست مهم همچون، گروه7، ناتو و اتحادیه اروپا شرکت خواهد کرد و در یکی از آنها با ولادیمیر پوتین ملاقات خواهد داشت.

عجز دولت فدرال آمریکا در برابر حملات سایبری به زیرساخت های این کشور

شبکه خبری سی ان ان درباره این سفر گزارش داد که آمریکا هم اکنون با نگرانی از حملات سایبری اخیر به مهم ترین زیرساخت های خود همچون حمله سایبری باج خواهانه 17 اردیبهشت ماه به خط لوله نفتکلونیال پایپ لاین آمریکا به طول پنج هزار و 500 مایل یعنی بیش از هشت هزار و 800 کیلومتر رگ حیاتی این کشور و همچنین حمله سازماندهی شده به شرکت آمریکایی جی.بی.اس، بزرگترین تامین کننده گوشت در جهان در 10 خرداد روبرو است . کارشناسان خواستگاه بخصوص حمله سایبری اخیر را در روسیه می دانند.

این شبکه تلویزیونی آمریکایی اضافه نمود: انتظار می رود در ملاقات روز 16 ژانویه (26 خردادماه) جو بایدن با ولادیمیرپوتین، رئیس جمهور مساله نگران کننده حملات سایبری اجرا شده از مبدا روسیه را با رئیس جمهوری آن کشور درمیان گذارد.

سی ان ان اضافه نمود: نخستین سفر خارجی بایدن درحالی در شرف انجام است که هم اکنون حملات سایبری مراکزی همچون، بیمارستان های، زیرساخت ها و شرکت های مهم تجاری را هدف قرار داده است.

اکنون آمریکا با حملات گسترده سایبری ادامه دار به مراکز مهم و زیرساختی خود روبرو است.

اختلاف بر سر تصویب بودجه طرح زیرساختی بایدن با کنگره

تارنمای خبری آمریکایی هیل نیز ضمن اشاره به سفر قریب الوقوع بایدن از چند کشور گزارش داد: جمهوریخواهان کنگره همچنان با لایحه پیشنهادی دولت بایدن برای انجام اصلاحات زیر ساختی دراین کشور مخالفت کرده و باوجود معین ضرب الاجل از سوی کاخ سفید، آنها ادامه گفت و گوها دراین زمینه را به هفته آینده موکول کردند.

هیل نوشت: درحالی که بایدن قصد پیشبردن طرح دو تریلیون و 250 میلیون دلاری برا انجام اصلاحات زیرساختی در آمریکا برای تصویب در کنگره آمریکا طی هفته های اخیر دنبال میکند که جمهوریخواهان در مقابل یک طرح با بودجه 928 میلیارد دلاری را ارائه کردند.

بایدن خواهان تصویب هر چه سریعتر لایحه اصلاحات زیر ساختی موسوم به زیر ساخت های اجتماعی (social infrastructure) تا اواسط خرداد ماه است.

نشریه آمریکایی یو.اس.ای تودی 10 خردادماه در گزارشی عنوان کرد: این طرح برای اصلاح زیرساخت های حمل و نقل داخلی در آمریکا همچون جاده ها، پل ها ، آزادراه ها و خطوط راه آهن تهیه شده است درهمین حال جمهوریخواهان نیز طرحی در مقابل طرح بایدن ارائه کرده اند که کمتر به موارد فنی و فیزیکی این مساله می پردازد.

برنامه نخستین سفر خارجی جو بایدن

تارنمای خبری بیزینس اینسایدر ریز برنامه نخستین سفر خارجی جو بایدن را منتشر ساخت.

ملاقات از نگلیس:

10 ژوئن برابر با 20 خردادماه ملاقات با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس .

11تا 13 ژوئن برابر با 21 تا 23 خرداماه، شرکت در نشست سه روزه گروه7 در کورن وال واقع درجنوب غرب انگلیس که ملاقاتهای دوجانبه ای با رهبران این کشورها برگزار خواهد شد.

23 خردادماه ملاقاتبا ملکه انگلیس

ملاقات از بلژیک:

بایدن درادامه سفر خود، پس از انگلیس راهی بروکسل پایتخت بلژیک خواهد شد.

14 ژوئن برابر با 24 خرداد ماه شرکت در نشست ناتو در بروکسل.

بنابراین گزارش درجریان این نشست قرار است بایدن با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در بروکسل ملاقات کند.

15ژوئن برابر با 25 خرداد نشست آمریکا با اتحادیه اروپا.

سفر به سوئیس:

16 ژوئن برابر با 26 خردادماه ملاقات با ولادیمیر پوتین در ژنو سوئیس

پس از این ملاقات بایدن در همان روز با رئیس جمهوری و وزیر امورخارجه سوئیس نیز در ژنو ملاقات خواهد داشت.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "نخستین سفر خارجی جوبایدن توام با التهاب های داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین سفر خارجی جوبایدن توام با التهاب های داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید