افغانستان، سقوط شهرستان های دوآب و مندل توسط طالبان

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، در ادامه افزایش ناامنی ها در افغانستان، نماینده مردم نورستان در مجلس این کشور خبرداد که شهرستان های دوآب و مندل این ولایت در حمله طالبان سقوط کرد.

افغانستان، سقوط شهرستان های دوآب و مندل توسط طالبان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آقای رضایی، اسماعیل اتیکان نماینده نورستان در مجلس افغانستان اعلام نمود که شهرستان های دوآب و مندل این ولایت به دلیل آنچه بی کفایتی فرمانده پلیس و رئیس امنیت ملی این ولایت خواند، توسط طالبان سقوط نموده است.

اتیکان اضافه نمود که شهرستان دوآب از 20 روز پیش در محاصره طالبان قرار داشت و بارها برای جلوگیری از سقوط آن از وزارت های دفاع و کشور درخواست نیروی پشتیبانی شده بود، اما هیچ توجهی از سوی این نهادها صورت نگرفت.

این نماینده مجلس افغانستان به خامه پرس گفت که فرمانده پولیس و رئیس امنیت ملی ولایت نورستان در معامله با طالبان شهرستان دوآب را به این گروه واگذار نموده و تمام نیروهای امنیتی و دفاعی را از آنجا خارج کردند.

وی اضافه نمود که صبح امروز نیز یک پاسگاه نیروهای امنیتی در منطقه جنگله بوغ ادر شهرستان نورگرام توسط طالبان سقوط نموده است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز تایید نموده که این گروه مراکز شهرستان های دوآب و مندول را با ساختمان های فرماندهی پلیس و چندین پاسگاه تصرف نموده است.

تا به امروز مقامات رسمی دولت درباره این رویداد چیزی نگفته اند اما در ماه های اخیر حملات گسترده طالبان و سقوط شهرستان های توسط این گروه افزایش یافته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افغانستان، سقوط شهرستان های دوآب و مندل توسط طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، سقوط شهرستان های دوآب و مندل توسط طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید