استقبال انجمن وکلای حزب الله لبنان از حکم قضایی علیه سفیر آمریکا

به گزارش وبلاگ آقای رضایی به نقل از المنار، انجمن وکلا در حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای از صدور حکم قضایی علیه سفیر آمریکا در بیروت استقبال به عمل آورد.

استقبال انجمن وکلای حزب الله لبنان از حکم قضایی علیه سفیر آمریکا

بر اساس این گزارش، این انجمن در بیانیه خود تأکید نموده است: باید از قاضی دادگاهی که چنین حکم قضایی را صادر نموده است، قدردانی کرد.

در این بیانیه تصریح شده است: اهانت های گستاخانه سفیر آمریکا و نقض موازین دیپلماتیک توسط وی اقدامی محکوم تلقی می گردد.

انجمن وکلا در حزب الله لبنان همچنین تأکید نموده است: سفیر آمریکا در بیروت جهت کینه توزی را در قبال دولت لبنان در پیش گرفته و این اقدام تجاوزی آشکار به حاکمیت ملی لبنان است.

در بیانیه این انجمن همچنین آمده است: تروریستی خواندن حزب الله لبنان توسط سفیر واشنگتن در بیروت از جمله دیگر اقدامات وی در نقض حاکمیت لبنان است. سفیر آمریکا از ملت لبنان عذرخواهی کند.

لازم به ذکر است که یک قاضی لبنانی روز شنبه طی حکمی دورثی شیا سفیر آمریکا در لبنان را از هر گونه اظهار نظر مطبوعاتی منع کرد.

محمد مازح قاضی لبنانی در شهر صور لبنان، طی حکمی، دورثی شیا سفیر آمریکا در لبنان را از هر گونه اظهار نظر رسانه ای منع کرد و همچنین طبق این حکم، رسانه های لبنانی نمی توانند با وی تبادل نظر و مصاحبه ای انجام دهند.

این در حالی است که سفیر آمریکا طی روزهای گذشته به مواضع خصمانه علیه حزب الله لبنان روی آورده است.

وی مدعی شده بود: میلیاردها دلار به جای خزانه دولتی لبنان به حزب الله لبنان واریز شده است. ما بسیار نگران هستیم که حزب الله دولتی در داخل دولت ایجاد نموده است.

سفیر آمریکا با اشاره به قانون سزار آمریکا علیه سوریه مدعی شده بود: این تحریم ها متحدان و حامیان حزب الله را شامل می گردد. سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان تهدید کننده ثبات لبنان و حزب الله مانع از حل بحران مالی لبنان می گردد. دولت کنونی تا به امروز در راستای انجام اصلاحات وعده داده شده کاری ننموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استقبال انجمن وکلای حزب الله لبنان از حکم قضایی علیه سفیر آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال انجمن وکلای حزب الله لبنان از حکم قضایی علیه سفیر آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید