ائتلاف العبادی خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام شد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، فارس نوشت: ائتلاف نصر وابسته به حیدالعبادی ریشه مسائل عراق را سیستم حکومتی حال حاضر این کشور عنوان نموده و خواهان برگزاری پیش از موعد انتخابات شده است.

ائتلاف العبادی خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام شد

ائتلاف النصر به رهبری حیدر العبادی، امروز (سه شنبه) در بیانیه ای خواهان برگزاری انتخابات پیش از موعد و تشکیل کمیساریای مستقل انتخابات شد.

به نوشته وبگاه سومریه نیوز، در این بیانیه عنوان شده است که: بحران حاضر به بنیان سیستم حکومتی و مشی گروه های سیاسی مرتبط است و خواسته های مردم جز با اصلاح قانون اساسی و و قوانین اداری، سیاسی و مالی که شاکله نظام را در بر بگیرد، برآورده نمی گردد.

ائتلاف متبوع العبادی نقشه راه برای اصلاح حکومت عراق را برداشتن گام های جدی و برگزاری انتخابات زودهنگام با تصویب قانون انتخابات جدید و منصف دانسته و عنوان نموده است که باید خون تازه ای در رگ های حکومت جاری گردد.

العبادی پیش از این نیز خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام تحت نظارت سازمان ملل و تشکیل دولت انتقالی شده بود.

این در حالی است که او بارها مدعی شده که تمایل دارد به نخست وزیری بازگردد و عبدالمهدی را کنار بزند. وی در عین حال گفته است که قصدش خیر است.

دولت آمریکا نیز روز دوشنبه (دیروز) بیانیه ای، ایران را به دخالت در امور عراق متهم کرد و خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور شد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ائتلاف العبادی خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف العبادی خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید