1400 نفر در اردبیل درگیر بیماری کلیوی هستند

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، خبرنگاران/اردبیل رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی اردبیل گفت: بیش از یک هزار و 400 نفر در استان اردبیل با بیماری کلیوی درگیر هستند که بخشی از آنها از این انجمن خدمات دریافت می کنند.

1400 نفر در اردبیل درگیر بیماری کلیوی هستند

جاقتصادی در آستانه هفته حمایت از بیماران کلیوی در اردبیل اظهار کرد: 23 تا 30 آبان ماه به عنوان هفته گرامیداشت بیماران کلیوی نامگذاری شده که در این هفته سعی بر این است تا با برنامه های مختلف به ویژه در بخش آموزش و پیشگیری آحاد جامعه را با ابعاد این بیماری آشنا کنیم.

وی اظهار داشت: از سال 73 انجمن بیماران کلیوی با تحت پوشش قرار دادن 55 نفر بیمار و 20 نفر پیوند کلیوی فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی اردبیل به اهداف این انجمن در حوزه آموزش، پیشگیری و درمان اشاره کرد و افزود: شعار ما کلیه سالم برای همه افراد جامعه است تا با مراقبت و اعمال رفتارهای پیشگیرانه زمینه سالم سازی و پرهیز از بیماری های کلیوی فراهم آید.

جاقتصادی با بیان اینکه در استان اردبیل 391 نفر بیمار دیالیزی داریم و بیش از 553 نفر نیز از بیماری مزمن کلیوی رنج برده و در انتظار پیوند هستند، شرح داد: بخش عمده ای از این بیماران در مرکز استان از انجمن حمایت از بیماران کلیوی خدمات دریافت می کنند.

وی بیان نمود: بیش از یک هزار و 414 نفر در این استان درگیر بیماری کلیوی هستند که انجمن برای تعدادی از این بیماران از صفر تا 100 خدمات ارائه می کند.

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی اردبیل هزینه سالانه حمایت از این بیماران را دو میلیارد تومان گفت و گفت: از طریق آزمایشگاه طبی و تشخیصی فارابی ماهانه 70 میلیون تومان خدمات به این بیماران ارائه می شود که جای دارد از مسئولان آزمایشگاه فارابی در همراهی با این انجمن برای ارائه خدمات طبی و تشخیصی قدردانی کنیم.

جاقتصادی افزود: توزیع بسته های غذایی به صورت ماهانه جزو برنامه های این انجمن است که با توجه به شرایط اقتصادی ما با تامین برنج و گوشت مورد نیاز از این بیماران حمایت می کنیم.

وی اظهار کرد: به دنبال تکمیل پرونده بیماران با همراهی خیرین در کنار حمایت های غذایی ما به وسع و توان خود در امر تحصیل، تامین مسکن، جهیزیه و ارائه مشاوره های مختلف در خدمت بیماران این انجمن هستیم تا دست حمایت و همراهی خودمان را صادقانه نشان دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "1400 نفر در اردبیل درگیر بیماری کلیوی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1400 نفر در اردبیل درگیر بیماری کلیوی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید