کشته یا اسیر شدن ده ها نیروی عربستان سعودی در حمله ارتش یمن به جیزان

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، شبکه المسیره یمن به نقل از یک مقام نظامی این کشور اظهار داشت که در عملیات پیروز ارتش یمن به جنوب غرب عربستان بیش از 80 نیروی عربستان سعودی کشته و زخمی شده و ده ها نفر دیگر اسیر شدند.

کشته یا اسیر شدن ده ها نیروی عربستان سعودی در حمله ارتش یمن به جیزان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقای رضایی یک مقام نظامی یمن در گفت وگو با شبکه الراستاه جزئیاتی از عملیات زمینی بزرگ ارتش یمن در جنوب غرب عربستان سعودی را فاش کرد که به تسلط نیروهای یمنی بر ده ها موضع سعودی ها منجر شده است.

این مقام یمنی شرح داد: عملیات گسترده در جیزان در محور الخوبه-وادی جاره و از سه راستا اصلی انجام شد و مواضع ارتش عربستان در ارتفاعات ام بی سی، تپه های الفخیده و تپه البیضاء، القمبوره، العمود، تویلق و شرق قایم صیاب هدف گرفته شد.

این منبع افزود: در این عملیات رزمندگان یمنی با پیشروی خوب خود توانستند مواضع مورد هدف در خاک عربستان سعودی را کاملا تحت تسلط خود گرفته و خسارات سنگینی را به نیروهای دشمن متحمل کنند.

مقام یمنی شرح داد: در مواضع مورد هدف نیروهایی مشترک شامل نظامیان عربستان سعودی و مزدوران سودانی و واحدهایی از مزدوران تیپ موسوم به تیپ المغاویر حضور داشتند.

این منبع افزود: شماری از افسران و نظامیان ارتش عربستان سعودی در کمین های محکمی که خودروهای زرهی آنها را هدف گرفته بود ،کشته و زخمی شدند.

مقام یمنی گفت: تعدادی از افسران و سربازان ارتش عربستان در حین تلاش برای فرار از دامنه های ناهموار ارتفاعات آن منطقه کشته شدند.

او ادامه داد: ده ها نفر از نیروهای دشمن از جمله شماری سعودی و سودانی به اسارت گرفته شدند و شمار زیادی از اجساد هم در آنجا رها شده و عده ای هم پا به فرار گذاشتند.

این منبع نظامی یمن همچنین از به غنیمت گرفته شده مقادیر زیادی سلاح و مهمات متنوع توسط ارتش یمن خبر داد که نیروهای دشمن سعودی آنها را در مواضع و انبارهای خود رها کرده بودند.

وی افزود: در این عملیات 29 خودروی زرهی دشمن سعودی تخریب و به آتش کشیده شد و این فقط هر آن چیزی است که توسط دوربین های جنگ به ثبت رسیده است.

این مقام نظامی یمن در انتها تاکید کرد که بیش از 80 افسر و نظامی ارتش عربستان سعودی و مزدوران سعودی یا یمنی های خائن در این عملیات کشته و زخمی شدند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشته یا اسیر شدن ده ها نیروی عربستان سعودی در حمله ارتش یمن به جیزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته یا اسیر شدن ده ها نیروی عربستان سعودی در حمله ارتش یمن به جیزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید