کاوشگر ناسا از مریخ نمونه برداری کرد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی به نقل از بیزینس اینسایدر، کاوشگر استقامت ناسا پس از حفر سوراخی در منطقه Jezero Crater مریخ از آن خاک آن نمونه برداری کرد.

کاوشگر ناسا از مریخ نمونه برداری کرد

کاوشگر برای تأیید نمونه برداری، تصاویری از عملیات برای مقر کنترل در زمین فرستاد که نشان می داد نخستین لوله جمع آوری نمونه آن پر شده است.

ناسا امیدوار است در آینده هم نمونه های بیشتری از خاک سیارک جمع آوری کند زیرا این کاوشگر 43 لوله جمع آوری نمونه همراه خود دارد.

محققان معتقدند اگر به نمونه ای از سنگ و خاک منطقه Jezero Crater مریخ دست یابند، احتمالاً بتوانند نخستین نشانه های قدرتمند از حیات باستانی در سیاره را شناسایی نمایند. زیرا حدود 3.5 میلیارد سال قبل رودخانه ای در این منطقه جریان داشته و مملو از آب بوده است.

البته این نخستین باری نبود که استقامت سعی کرد از سیاره نمونه برداری کند. ماه گذشته این کاوشگر حفره ای در منطقه ای دیگر حفر کرد اما لوله جمع آوری نمونه خالی ماند. پس از آن محققان و مهندسان ناسا به این نتیجه رسیدند سنگ حفاری شده از طریق کاوشگر به پودری نرم تبدیل شده زیرا بسیار ضعیف بوده است. بنابراین کاوشگر به سمت جنوب حرکت کرد که صخره های سخت تری دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کاوشگر ناسا از مریخ نمونه برداری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاوشگر ناسا از مریخ نمونه برداری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید