پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 6 مرداد 1400

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 6 مرداد 1400

فردا چهارشنبه 6 مرداد ماه 1400 آسمان تهران آفتابی و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط سبز خواهد بود.

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 37 و 27 درجه است. نقشه های هواشناسی از کاهش دو تا سه درجه ای دمای هوا تا روز آدینه در مرکز خبر می دهند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و هفت درجه به مرور و در طول روز به سی و هفت درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 37 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران اظهار داشت: آسمان تهران فردا (6 مرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد و طی روز پنج شنبه (7 مرداد ماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (5 مرداد ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (6 مرداد ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (6مرداد ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی، طی دو روز آینده برای بعضی از منطقه ها آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی در بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

از روز پنجشنبه تا اواسط هفته آینده برای شمال غرب، استان های واقع در سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان، بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه با کاهش محسوس دما پیش بینی می گردد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

پنجشنبه علاوه بر منطقه ها یاد شده در استان خراسان شمالی هم بارش پراکنده رخ خواهد داد. شدت بارش طی روز چهارشنبه و در استان های واقع در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی است.

تا اواخر هفته، در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش هایی از مرکز کشور وزش باد شدید پدیده غالب است که در پاره ای از منطقه ها به ویژه خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان سبب خیزش گرد و خاک با توفان گرد و خاک همراه با کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد شد.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 6 مرداد 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 6 مرداد 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید