پلیس راهور مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوا را کامل اجرا نکرد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، رئیس مرکز کنترل ترافیک تهران گفت: پلیس راهور پیروز به اجرای کامل مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوا درباره ممنوعیت تردد کامیون ها در شهر نشده است.

پلیس راهور مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوا را کامل اجرا نکرد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ آقای رضایی، سرور رئیس مرکز کنترل ترافیک تهران در مورد تردد کامیون ها در پایتخت اظهارداشت: بر اساس مطالعات انجام شده خودرو های دیزلی سنگین و نیمه سنگین در شهر تهران مسبب تولید آلاینده های اکسید های گوگرد و اکسید های ازت و مهم ترین آن ذرات معلق هستند و هنگامی که بر اساس پیش بینی هواشناسی شرایط هوا ساکن می شود، کمیته اضطرار آلودگی هوا تشکیل و ممنوعیت تردد خودرو های سنگین دیزلی مصوب و اجرایی می شود که روز 19 آبان مقرر شد از روز دوشنبه شب تا پایان هفته تردد کامیون ها در تهران ممنوع شود.

وی شرح داد: باوجود کنترل میدانی پلیس راهور در چند مقطع ورودی شهر مانند بزرگراه آزادگان و بزرگراه شهید خرازی، شب گذشته به دلیل تردد زیاد کامیون ها، پلیس راهور پیروز به اجرای مصوبه به صورت کامل نشد و متاسفانه در بزرگراه های صدر، امام علی (ع)، بابایی و زین الدین در مانیتورینگ تصویری شاهد عبور خودرو های دیزلی بودیم و آمار سازمان راهداری نیز مؤید این مطلب است.

سرور با تأکید بر این که قطعاً این کار به صورت دستی قابل انجام نخواهد بود، اضافه کرد: نیاز است که پلیس محترم راهور VIN (یا همان مشخصات کارت خودرو) را در اختیار شهرداری قرار دهد تا به صورت سیستمی و توسط دوربین های پلاک خوان اعمال جریمه صورت پذیرد. تاکنون باوجود درخواست های پی درپی شهرداری این کار مهم انجام نگرفته است.

وی از رانندگان کامیون ها و خودرو های سنگین دیزلی درخواست کرد همان طور که در جاده ها یک راننده حرفه ای هستند به عنوان وظیفه ملی خود، مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا را رعایت کنند چرا که این هوایی است که همه ما در آن نفس می کشیم.

سرور تأکید کرد: تحقیقات نشان می دهد که آلودگی هوا مانند کشیدن سیگار به ریه ما صدمه می زند و امید به زندگی را کاهش می دهد. این رفتار حرفه ای برای رانندگان خودرو های سنگین که شامل کامیون های عبوری یا ساکن تهران در بخش پروژه های ساختمانی هستند یک مطالبه شهروندی بوده که مستلزم احترام و رعایت همگانی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پلیس راهور مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوا را کامل اجرا نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس راهور مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوا را کامل اجرا نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید