واشنگتن 7 عضو کلیدی ارتش میانمار را تحریم کرد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی به نقل از اسپوتنیک، وزارت خزانه داری ایالات متحده روز آدینه در یک اطلاعیه اعلام نمود که این کشور علیه 22 فرد حقیقی در میانمار از جمله هفت مقام مهم و کلیدی ارتش این کشور تحریم هایی وضع نموده است.

واشنگتن 7 عضو کلیدی ارتش میانمار را تحریم کرد

در این اطلاعیه آمده است: دفتر کنترل دارائیهای خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده 22 شخص حقیقی مرتبط با رژیم نظامی برمه (میانمار) را (برای اعمال تحریم) مشخص نموده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: در میان افرادی که امروز تحریم شدند، نام هفت عضو مهم و کلیدی ارتش برمه هم به چشم می خورد که به سرکوب جنبش هوادار دموکراسی در این کشور ادامه می دهند و علیه مردم برمه از جمله بچه ها و اعضای گروههای اقلیت قومی از نیروی مرگبار استفاده می نمایند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده بیان کرد که 15 فرد حقیقی دیگر همسران یا فرزندان بزرگسال مقامات بلندپایه ارتش میانمار هستند که پیش از این به علت برخورداری از شبکه های اقتصادی که به کسب پولِ نامشروع آنها یاری می کرد، از سوی وزارت خزانه داری آمریکا مشمول تحریم شدند.

لازم به ذکر است، روز یکم فوریه 2021 ارتش میانمار در یک کودتای نظامی دولت غیرنظامی این کشور را سرنگون و شرایط اضطراری یکساله بیان کرد. در پی این کودتا اعتراض های مردمی در سراسر این کشور شروع شد که با خشونت مرگباری سرکوب شد و به مرگ صدها تن انجامید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واشنگتن 7 عضو کلیدی ارتش میانمار را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن 7 عضو کلیدی ارتش میانمار را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید