هوای پایتخت ناسالم است

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، پیش بینی های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که امروز، با افزایش تردد خودروها و با حاکمیت جو آرام و آسمان غبارآلود، هوای اکثر مناطق پایتخت در شرایط ناسالم قرار خواهد گرفت.

هوای پایتخت ناسالم است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ آقای رضایی، پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که امروز، پنجشنبه 16 آبان ماه 98، با افزایش تردد خودروها، همراه با حاکمیت جو آرام و آسمان غبارآلود، شرایط برای تجمع آلاینده ها به ویژه ذرات معلق مهیا شده و اکثر مناطق پایتخت در شرایط ناسالم قرار خواهد گرفت.

بر این اساس تداوم شرایط جوی آرام و نسبتاً پایدار در طی روز، پراکندگی آلاینده ها را محدود نموده و احتمال می رود در مناطق پرتردد، کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند.

همچنین در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی غلظت ذرات معلق افزایش یافته و پیش بینی می گردد در اکثر مناطق شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس برقرار گردد.

بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با افزایش نسبی سرعت باد در نخستین ساعات روز آدینه 17 آبان، انتظار می رود همراه با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل در ساعات صبحگاه از غلظت آلاینده ها (ذرات معلق) نسبت به روز قبل کاسته گردد. با این حال در پاره ای مناطق با شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس روبه رو خواهیم شد. در طول روز هم با افزایش پایداری جوی و رشد ابر، تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. هرچند که در اواخر وقت آدینه نیز با افزایش حجم ترافیک، غلظت آلاینده ها افزایش پیدا نموده و با کاهش سرعت باد و شرایط پایدار جوی احتمال کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد وجود خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هوای پایتخت ناسالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای پایتخت ناسالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید