نیری: کمبود جوجه ریزی، چه ربطی به قاچاق دارد؟

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: متاسفانه بین مسئولان باب شده که مسائل حوزه خود را گردن قاچاق می اندازند.

نیری: کمبود جوجه ریزی، چه ربطی به قاچاق دارد؟

به گزارش گروه مالی وبلاگ آقای رضایی، حسن نیری درباره اظهارات بعضی مسئولان که قاچاق جوجه یک روزه را عامل گرانی مرغ معرفی نموده بود، گفت: متأسفانه این موضوع در بین بعضی مسئولان باب شده است که وقتی مسئله ای در حوزه وزارتخانه هایشان پیش می اید، آن را گردن قاچاق می اندازند.

وی اضافه کرد: اگر نمی توانیم، مرهمی روی زخم مردم باشیم، نمک بر زخم شأن نپاشیم. در دی ماه، در اصفهان 12 میلیون قطعه جوجه ریزی شده و این رقم در فروردین ماه، به 6 میلیون قطعه رسیده است. این کمبود جوجه ریزی، چه ربطی به قاچاق دارد.

وی ادامه داد: ما یک مقداری قاچاق جوجه آن هم به ندرت در اسفند ماه داشتیم. قاچاق جوجه اینطور نیست که با کانتینر و از مبادی غیر رسمی و با حیوانات چهارپا انجام گردد.

نیری اعلام کرد: به هیچ اسم با قاچاق جوجه به گونه ای که بخواهد کمبودی در داخل کشور ایجاد کند و روی قیمت تأثیر بگذارد، روبرو نبوده و نیستیم.

مدیر کل روابط عمومی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید نمود: برای ریشه یابی دلیل گرانی مرغ باید به سراغ محتکران، دلالان و واسطه ها برویم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گرانی گوشت قرمز هم در یک برهه ای گردن قاچاق دام زنده انداخته شد، گفت: ما کلاً 70 میلیون رأس دام در داخل کشور داریم. بعضی می گفتند 50 تا 60 هزار رأس دام زنده و بعضی می گفتند 100 هزار رأس دام زنده قاچاق شده است؛ این اعداد یعنی یک درصد کل جمعیت دام زنده کشور؛ چرا گرانی گوشت گوسفند و گاو را گردن قاچاق می اندازند؟

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نیری: کمبود جوجه ریزی، چه ربطی به قاچاق دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیری: کمبود جوجه ریزی، چه ربطی به قاچاق دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید