فعالیت منطقه آزاد مهران سال آینده شروع می گردد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، خبرنگاران/ایلام مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد گفت: منطقه آزاد مهران سال 1401 به بهره برداری خواهد رسید.

فعالیت منطقه آزاد مهران سال آینده شروع می گردد

حمیدرضا مومنی در نشست هماهنگی افتتاح منطقه آزاد مهران اظهار کرد: برای تصویب طرح جامع مهران تا سرانجام سال جاری باید کاربری زمین ها تعیین تکلیف شوند و تعیین گردد هر کاربری چه مزایایی برای منطقه دارد.

وی از تصویب طرح جامع منطقه آزاد مهران اطلاع داد و گفت: این منطقه سال 1401 به منظور رونق و توسعه اقتصادی استان و کشور به بهره برداری می رسد.

دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد کشور با تاکید بر اینکه علاوه بر تعیین مشاور برای هر سرمایه گذار باید منابع اقتصادی شفاف، مدت زمان اجرای پروژه تعیین و اهلیت سرمایه گذار هم محرز گردد، بیان نمود: رمز موفقیت هر منطقه آزاد این است که براساس هر ماموریت، تعیین گردد که برای آن ماموریت چه زیرساخت هایی احتیاج است و در اسرع وقت آن زیرساخت ها ایجاد گردد.

مومنی، عدم داشتن الگو و فقدان برنامه ریزی هدفمند و مسنجم در هر منطقه آزاد را موجب هدررفت سرمایه و اتلاف زمان ذکر کرد و یادآور شد: برای ایجاد منطقه ها آزاد باید اراضی آن منطقه در اسرع وقت تعیین تکلیف و تمامی امور با نظارت و اجرای صحیح قوانین منطقه ها آزاد به وسیله بخش خصوصی انجام گردد.

وی ادامه داد: سیاست دبیرخانه شورایعالی منطقه ها آزاد به گونه ای است که منطقه ها آزاد نو تا زمانیکه طرح جامع نداشته باشند به بهره برداری نخواهند رسید.

دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد کشور توضیح داد: در منطقه ها آزاد نو ساختار نیروی انسانی باید به چابک ترین صورت و با برون سپاری کامل اداره گردد.

مومنی اضافه نمود: از ظرفیت بانک های خصوصی، شرکت های تامین اقتصادی و تامین سرمایه برای تجهیز زیرساخت های منطقه ها آزاد نو بهره برداری شده تا زمینه سرمایه پذیری در منطقه ها آزاد در اسرع وقت مهیا گردد.

رستم زاد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام هم در این نشست با بیان اینکه بالای 90 درصد از مجموع هفت هزار هکتار منطقه ها آزاد مهران جزو اراضی ملی است، خواهان تسریع در الحاق قانونی این اراضی به منطقه ازاد شد و بر راه اندازی منطقه ازاد تاکید نمود.

وی با قدردانی از مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد کشور، گفت: دستورات لازم برای اجرای طرح جامع منطقه آزاد مهران صادر شده است که امیدواریم این منطقه پس از افتتاح منشأ خیر و اثرات بسیاری برای مردم استان باشد.

معاون استاندار ایلام تاکید نمود: تفکیک منطقه آزاد از ویژه در چارچوب قوانین و مقررات منطقه ها آزاد، احداث جاده دسترسی و انجام مطالعات تعیین الگوی توسعه را ضروری دانست و ازمدیران خواست در تامین زیرساخت های منطقه ازاد و انجام امورات محوله اهتمام لازم داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فعالیت منطقه آزاد مهران سال آینده شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت منطقه آزاد مهران سال آینده شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید