فضاپیمای ناسا نمونه های جمع آوری شده از سیارک بنو را به خارج از فضاپیما می ریزد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، ناسا اعلام نموده بود که فضاپیمای OSIRIS-REX توانسته نمونه هایی را از سیارک بنو جمع آوری کند. اما اکنون به نظر می رسد این فضاپیما نتوانسته نمونه های جمع آوری شده را حفظ کند و در حال رها کردن نمونه های سیارک بنو در فضا است.

فضاپیمای ناسا نمونه های جمع آوری شده از سیارک بنو را به خارج از فضاپیما می ریزد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی به نقل از تکنا، تصاویری که از فضاپیمای OSIRIS-REX ارسال شده نشان می دهد که بخشی از نمونه های جمع آوری شده به وسیله فضاپیما در حال بیرون ریختن از بخش موردنظر است. این فضاپیما که پس از 4 سال کاوش در تاریخ 22 اکتبر به سطح سیاره بنو رسیده بود نمونه هایی را از این سیارک جمع آوری نموده است.

هنگام فرود این فضاپیما جمع آوری نمونه به وسیله تگ انجام گرفت. سپس با آزاد کردن انفجار گاز نیتروژن برای ترکیب خاک و سنگ های کوچک، این نمونه برای فضاپیما جمع آوری شد. پس از ارسال تصاویر به وسیله این فضاپیما پژوهشگران ناسا این تصاویر را آنالیز نموده و به چند نکته خوب و بد دست پیدا کردند. اول این که فضاپیما توانست با قرارگیری در زاویه درست مواد موجود در عمق چند سانتی متری سیارک را جمع آوری کند. در آنالیز های اولیه تعیین شد که بعضی قطعات سنگی بزرگتر باعث شده اند تا درب بخش فلم مایر که همان کلاهک مربوط به جمع آوری نمونه بوده است را حرکت داده و در حال حاضر مواد یا خاک جمع آوری شده از این بخش کلاه در حال نشت کردن به بیرون است.

محققان پس از درک موضوع سعی کردند تا مکان جرم های نمونه را از بخش جمع آوری به سمت کپسول بازگشت نمونه فضاپیما تغییر دهند. گزارش های تازه نشان می دهد که هم اکنون نمونه ها در موقعیت خوبی قرار دارند.

منبع: جام جم آنلاین

به "فضاپیمای ناسا نمونه های جمع آوری شده از سیارک بنو را به خارج از فضاپیما می ریزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضاپیمای ناسا نمونه های جمع آوری شده از سیارک بنو را به خارج از فضاپیما می ریزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید