فروش باور نکردنی یک پالت نقاشی پیکاسو

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، یک پالت نقاشی که پابلو پیکاسو نقاش مشهور اسپانیایی از آن برای خلق یکی از آثار شناخته شده اش استفاده نموده بود در یک حراجی فروخته شد.

فروش باور نکردنی یک پالت نقاشی پیکاسو

به گزارش وبلاگ آقای رضایی به نقل از ایسنا، تابلوهای نقاشی پابلو پیکاسو همیشه در حراجی های مختلف میلیون ها دلار به فروش می رسند و شاید بتوان پالت های او را تابلوهای نقاشی ناتمام یا آثار هنری نمایش دهنده سبک و مهارت این هنرمند درنظر گرفت.

از این رو، علاقه مندان پیکاسو سه پالت متعلق به این هنرمند را در حراجی روز پنجشنبه ساتبیز واقع در لندن خریداری کردند.

یکی از این پالت ها که به سال 1961 تعلق دارد و به گمان کارشناسان ممکن است برای خلق یکی از آثار مشهور پیکاسو مورد استفاده نهاده شده باشد به قیمت 56,250 پوند، یعنی 11 برابر ارزش تخمین زده شده آن به فروش رسید.

دو پالت دیگر نیز به قیمت 25 هزار و 23750 پوند فروخته شدند.

پابلو پیکاسو نقاش، مجسمه ساز و شاعر اسپانیایی از تأثیرگذارترین هنرمندان قرن بیستم و مبدع سبک کوبیسم بود که آثارش از دوره حیات مورد توجه نهاده شد و امروز پس از سال ها از زمان مرگش جزو گران ترین هنرمندان دنیا محسوب می گردد. او از جمله هنرمندانی بود که در دوران زندگی خود مورد توجه نهاده شد و به شهرت رسید. او در 8 آوریل 1973، در حالی که به همراه همسر و دوستانشان در مهمانی شام حضور داشت، بر اثر حمله قلبی درگذشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "فروش باور نکردنی یک پالت نقاشی پیکاسو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش باور نکردنی یک پالت نقاشی پیکاسو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید