خبرنگاران گیلان از استان های امن کشور است

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، رشت - خبرنگاران - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به آماری درباره فراوانی جرائم در استان گفت: با اقدامات اجرا شده تمامی دستگاههای مربوطه، نهادهای امنیتی و انتظامی و دستگاه قضایی؛ گیلان جزو استان های امن کشور است.

خبرنگاران گیلان از استان های امن کشور است

جان احمد آقایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ آقای رضایی با بیان اینکه نخستین عنوان مجرمانه در گیلان با ورودی 24 هزار و 173 فقره پرونده به دستگاه قضایی در سال 98 مربوط به سرقت است، اضافه کرد: اما با این وجود عمده سرقت های خرد هستند.

وی اضافه کرد: از 215 هزار و 915 پرونده وارده به دستگاه قضایی استان در سال گذشته 11 درصد پرونده های سرقت بوده است.

وی توهین، ایراد ضرب عمدی، تهدید، ایراد صدمات غیر عمدی (تصادف)، استعمال مواد مخدر، کلاهبرداری رانندگی بدون گواهی نامه و ممانعت از حق را از عناوین مجرمانه دیگر در استان دانست که بیشترین فراوانی وقوع جرم را داشته اند.

آقایی با اشاره به اینکه توهین، ایراد ضرب عمدی و تهدید جرائم با منشاء خشونت هستند، گفت: در زمینه توهین، ایراد ضرب عمدی و تهدید پرونده های وارده به دستگاه قضایی استان در سال 98 نسبت به سال 97، 44 درصد کاهش یافته است.

وی شرح داد: 21 درصد از مجموع پرونده های کیفری وارده به دستگاه قضایی استان در سال گذشته که 215 هزار و 915 فقره پرونده می باشد مربوط به خشونت بوده است.

آقایی خطرناک ترین نوع خشونت را خشونت فکری عنوان و بیان نمود : این نوع خشونت تبدیل به خشونت های رفتاری، گفتاری و کرداری می شود؛ از این رو باید تمام تلاش این باشد تا خشونت فکری نداشته باشیم.

وی همچنین به آماری از لحاظ رتبه استان در عناوین مجرمانه اشاره و بیان نمود: در زمینه سرقت هفتمین استان، در توهین رتبه 25، ایراد ضرب عمدی رتبه 30و در زمینه ایراد ضرب غیر عمدی رتبه سیزدهم و در زمینه نگهداری مواد مخدر رتبه 27 را در بین استان های کشور داریم.

از اول تا هفتم تیرماه هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران گیلان از استان های امن کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گیلان از استان های امن کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید