حضور در نمایشگاه کتاب تهران برای ما مهم است

به گزارش وبلاگ آقای رضایی به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، نشست مشترک با هیات ایتالیایی به مناسبت حضور ایتالیا به عنوان میهمان ویژه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران صبح امروز یکشنبه 23 آبان در محل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران برگزار گشت.

حضور در نمایشگاه کتاب تهران برای ما مهم است

نشست مقدماتی با هیات ایتالیایی برای بررسی ابعاد حضور این کشور به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت برگزار شده بود و در ادامه اولین نشست با حضور نمایندگانی از این کشور برای بررسی حضور ایتالیا به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

در این نشست امیرمسعود شهرام نیا قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران ضمن ارائه گزارش کامل از فرایند برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و ارائه توضیحاتی درخصوص مشخصات محل برگزاری این نمایشگاه گفت: اهمیت حضور ایتالیا به عنوان میهمان ویژه در کشور ما به واسطه سابقه و تمدن ایران و ایتالیا است. آنچه که برای این حضور حائز اهمیت است، به خاطر مراودات فرهنگی و اقتصادی بین ایران و ایتالیا در سال های اخیر است.

شهرام نیا در ادامه گفت: زمانی که در رسانه ها و فضاهای فرهنگی خبر حضور ایتالیا به عنوان میهمان ویژه مطرح شد، استقبال خوبی صورت گرفت و امیدواریم که این حضور سرآغاز گسترش روابط فرهنگی بیشتر بین دو کشور باشد.

در ادامه این نشست سور نتزون رئیس اتحادیه ناشران ایتالیا ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص حضور این کشور به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب تهران گفت: نمایشگاه کتاب در گسترش روابط فرهنگی و هنری بین دو کشور مفید خواهد بود و حضور در نمایشگاه کتاب تهران برای ما مساله مهمی خواهد بود.

وی تاکید کرد: اتحادیه ناشران ایتالیا امیدوار است تا بتواند با ناشران ایران روابط نزدیکی را برقرار کند و امیدواریم در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روابط سازنده و نزدیکی را بین دو کشور داشته باشیم.

در این نشست تصاویری از محل شهرآفتاب و غرفه روسیه و عمان به عنوان میهمانان ویژه سال های قبل برای آشنایی بیشتر هیات ایتالیایی به نمایش درآمد.

برگزاری کارگاه های تصویرگری مشترک، برگزاری نشست های مشترک بین نویسندگان دو کشور در حوزه های مختلف، اجرای موسیقی، اجرای شوی آشپزی ایتالیایی در محل غرفه ایتالیا، برگزاری نشست های خبری مشترک، اجرا و ساخت غرفه، متراژ غرفه، زمان و چگونگی ارسال بار و اجرای برنامه های نمایشی ایتالیا از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

هیات اعزامی ایتالیا فردا بازدیدی از محل شهرآفتاب خواهد داشت و از نزدیک از این محل بازدید می کند.

امیرمسعود شهرام نیا، قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، غلامرضا نوعی، مدیربخش بین الملل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، احمد شاکری، کارشناس بخش بین الملل، شیوا وکیل نسلیان، کارشناس بخش بین الملل، پائولاسگی، مدیر اجرایی نمایشگاه ها، کارملا نودلا، مسئول نویسندگان، لئوپولدو اسپرزاتو، مدیر آژانس بازرگانی ایتالیا در ایران، فلیچه دل گودیچه، مدیر بین المللی کتاب ایتالیا، آلفیری لورنتزون، رئیس مجمع ناشران و رئیس هیات اعزامی ایتالیا، کارلو چروتی رایزن فرهنگی ایتالیا در ایران در این نشست حضور داشتند.

سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اردیبهشت سال آینده در محل شهر آفتاب برگزار می شود. ایتالیا میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حضور در نمایشگاه کتاب تهران برای ما مهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور در نمایشگاه کتاب تهران برای ما مهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید