جزییات دستمزد سال 99، حداقل حقوق به چه میزان رسید؟

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، خبرنگاران: دیشب شورای عالی کار تغییراتی را در حداقل حقوق کارگران در امسال اعمال کرد.

جزییات دستمزد سال 99، حداقل حقوق به چه میزان رسید؟

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، بر این اساس حق مسکن کارگران که در سال گذشته معادل 100 هزار تومان بود، به 300 هزار تومان رسید. پس اولین تغییر، افزایش 200 هزار تومانی حقوق کارگران است. اما تغییرات اعمال شده، به اینجا ختم نشد.

در تصمیمی دیگر مقرر شد که حق سنوات به 100 هزار تومان برسد. پیش از این، حق سنوات کارگران معادل 175 هزار تومان مشخص شده بود. پس یک کاهش 75 هزار تومانی در حق سنوات کارگران رخ داد. اما شورای عالی کار برای جبران این کاهش، حداقل دستمزد را که پیشتر معادل یک میلیون و 835 هزار تومان مشخص شده بود به یک میلیون و 911 هزار تومان ارتقا داد. در نتیجه حداقل دستمزد در سال 99 رشد 26 درصدی را ثبت نموده است.

با این اوصاف، حداقل حقوق کارگران در امسال به چه مقدار می رسد؟ با جمع حداقل دستمزد و سایر مزایای کار از جمله حق خواربار، حداقل دریافتی یک کارگر در امسال از تیر ماه نباید کمتر از 2 میلیون و 611 هزار تومان کمتر باشد. این برای کارگری است که سابقه کاری ندارد. البته تمام این محاسبات بر این پایه پایدار است که هیئت وزیران با مصوبه افزایش حق مسکن موافقت کند. با موافقت هیئت وزیران، حداقل دریافتی یک کارگر در سال 99 نسبت به سال قبل، 44.5 درصد رشد می نماید.

منبع: اقتصادنیوز

به "جزییات دستمزد سال 99، حداقل حقوق به چه میزان رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات دستمزد سال 99، حداقل حقوق به چه میزان رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید