تیم ملی فوتسال ایران جام جهانی را با پیروزی آغاز کرد

به گزارش وبلاگ آقای رضایی، تیم های ملی فوتسال ایران و صربستان در گروه ششم مسابقات جام جهانی 2021 لیتوانی به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه 3 بر 2 به سود ایران به خاتمه رسید.

تیم ملی فوتسال ایران جام جهانی را با پیروزی آغاز کرد

در این مسابقه که از ساعت 19:30 و در سالن شهر ویلنیوس شروع شد، حمید احمدی، فرهاد فخیم و احمد اسماعیل پور برای ایران و استویکوویچ و تومیچ برای صربستان گلزنی کردند.

ترکیب اولیه ایران

سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران تیمش را با ترکیب علیرضا صمیمی، علی اصغر حسن زاده، مسلم اولادقباد، حمید احمدی و مهدی جاوید به زمین فرستاد اما به تناوب بازیکنان و ترکیب خود را تغییر داد. حسین طیبی (مصدومیت) و باقر محمدی (دروازه بان) از فهرست 14 نفره ایران خط خورده بودند.

نیمه نخست؛ گلزنی بازیکن اخراجی و بازیکن 36 ساله

10 دقیقه ابتدایی نیمه نخست در اختیار تیم ملی فوتسال ایران بود. ایران در این دقایق ابتدا به وسیله حمید احمدی و سپس به وسیله فرهاد فخیم بازیکن 36 ساله تیم ملی به گل رسید و از صربستان پیش افتاد. گل احمدی از فاصله دور و با یک شوت سنگین و دیدنی به ثمر رسید. شرایط برای ایران اما با اخراج حمید احمدی تغییر کرد. احمدی با کوبیدن دستش به صورت بازیکن صربستان در 10 دقیقه انتهای، کارت زرد دوم را از داور گرفت و اخراج شد.

با اخراج احمدی، ایران دو دقیقه با یک بازیکن کمتر بازی کرد و همین مسئله باعث شد فشار مضاعفی به تیم کشورمان بیاید. صربستان به تدریج بازی را در اختیار گرفت تا نخستین گل خود را با یک ضربه کرنر و به وسیله استویکوویچ به ثمر برساند. ایران در نیمه نخست عصبی ظاهر شد. علاوه بر احمدی که دو کارت زرد گرفت و اخراج شد، محمدرضا سنگ سفیدی بازیکن و سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی هم کارت زرد گرفتند.

نیمه دوم؛ گلزنی اسماعیل پور و اخراج بازیکن صربستان

تیم ملی ایران در نیمه دوم محتاط تر در زمین حضور یافت. صربستان فشار زیادی برای جبران نتیجه و به ثمر رساندن گل تساوی وارد کرد اما ایران هم موقعیت های خوبی در دقایق نخست این نیمه به وسیله اولادقباد و شجری به دست آورد که این فرصت ها از دست رفت. احمد اسماعیل پور که در روزهای گذشته مصدوم شده بود، شرایط بازی پیدا نموده بود و در نیمه دوم دقایقی در زمین حضور یافت. همین بازیکن پیروز شد گل سوم ایران را به ثمر برساند ولی در دقایق انتهای ایران بازهم گل خورد و تومیچ توانست برای دومین بار توپ را به تور دروازه کشورمان برساند.

صربستان برای جبران نتیجه روی به بازی پنج نفره (پاور پلیر) آورد ولی در 19 ثانیه مانده به اتمام مسابقه، یکی از نفرات این تیم به علت خطا روی بازیکن ایران اخراج شد و به همین دلیل ایران با خیال راحت بازی را به انتها رساند.

باوجود دریافت دو گل در این مسابقه، علیرضا صمیمی دروازه بان تیم ملی ایران یکی از چهره های ویژه زمین بود و بارها موقعیت بازیکنان صربستان را دفع کرد.

بازی با آمریکا در روز آدینه

دومین بازی تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی روز آدینه برابر آمریکا برگزار می گردد. این مسابقه ساعت 19:30 شروع می گردد. در دیگر بازی گروه ششم در روز آدینه، آرژانتین برابر صربستان قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تیم ملی فوتسال ایران جام جهانی را با پیروزی آغاز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی فوتسال ایران جام جهانی را با پیروزی آغاز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید